W tym roku szkolnym nasza szkoła realizowała Narodowy Program Rozowju Czytelnictwa 2.0. W rmach tego programu nasza szkoła otrzymala 3000 zł + wkład własny od organu prowadzącego 750 zł. Po sporządzeniu i zatwierdzeniu propozycji książek zostało zakupionych 168 książek i 8 audiobooków. Wśród zakupionych woluminów znalazły sie nowości wydawnicze, lektury, komisky, książki z dużymi literami. Książki ułatwiające czytanie, książki z niewielka ilościa tekstu, ksiązki historyczne. Od wrzesnia zrealizowano w ramach programu 9 projektów edukacyjnych: konkursy plastyczne "Mój ulubiony bohater książki", "Bajki i baśnie", "Starszy czyta młodszemu", Miesiąc bibliotek szkolnych", "Bilet powrotny do biblioteki", "Miedzynarodowy Dzień głosnego czytania", reklama nowości zakupionych do biblioteki, pasowanie uczniów klas 1 na czytelników biblioteki. Odbyły sie również dwa wydarzenia: spotkanie autorskie online z pisarzem Marcinem Koziołem i warsztaty świateczne połączone z reklema książek prowadzone przez pisarzy Artura i Magde Maciak. Wszystkie zakupione książki sa eksponowane w bibliotece szkolnej aby uczniowie mieli mozliwością szybkiego zapoznania się z nowościami. 
   

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 zostało zakupionych 167 książek. Niektóre z pozycji zostały wystawione w bibliotece szkolnej i zachęcały uczniów do wypozyczenia. 
        

Po raz drugi rozpoczynamy konkurs "Bilet do biblioteki". Uczniowie naszej szkoły mają przeczytać 9 pozycji książkowych o konkretnej tematyce. Osoby, które przeczytają wszystkie wyznaczone książki otrzymają nagrody. Konkurs realizowany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i z tego programu zostały ufundowane nagrody dla uczniów.

W konkursie gminnym " Mój ulubiony bohater książki" brali udział uczniowie SP2 i SP1. Komisja wybrała w każdej klasie najlepsze 3 prace, które później konkurowały z pracami uczniów z SP1. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Gminy Marklowice. 
Konkurs plastyczny przebiegał w dwóch etapach szkolnym
i międzyszkolnym. Prace oceniało jury w składzie: pani Lucyna Piechoczek, pani Agnieszka Marczykowska, pan Marek Skupień i pani Monika Miełek.
W pierwszym etapie konkursu nagrody otrzymali:
SP2- Lena Hojka, Julian Pawlus, Lena Popęda i Patryk Mika w klasie 3, w klasie 2 Samanta Witkowska, Zosia Kulawik, Paulina Rduch i Kalina.
W klasie 1 Bartosz Tomanek, Sabrina Menżyk i Michał Mańka.
SP1- Wiktoria Szyrocka, Lena Kurc, Kaja Wojaczek i Barbara Brychcy, Zuzanna Pogoda, Marcel Iskra, Antonina Smyczek, Kaja Sobota, Milena Lisowska, Błażej Durczok, Zosia Mendzik, Bisek Marlena, Laura Jachtoma, Julia Kossak.
W drugim etapie międzyszkolnym nagrody otrzymali:

I miejsce Joanna Śliwińska kl. 1A SP1

II miejsce Laura Hojka kl.3 SP2

III miejsce Agata Mika kl. 3a SP1

Wyróżnienie Julian Pawlus kl. 3 i Hanna Chrószcz SP2
 
      

Zapraszamy do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Plastyczny "Mój ulubiony bohater książki". Prace można składać do 30 listopada. Regulamin poniżej. Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Urząd Gminy Marklowice.
Regulamin