W tym roku szkolnym nasza szkoła realizowała Narodowy Program Rozowju Czytelnictwa 2.0. W rmach tego programu nasza szkoła otrzymala 3000 zł + wkład własny od organu prowadzącego 750 zł. Po sporządzeniu i zatwierdzeniu propozycji książek zostało zakupionych 168 książek i 8 audiobooków. Wśród zakupionych woluminów znalazły sie nowości wydawnicze, lektury, komisky, książki z dużymi literami. Książki ułatwiające czytanie, książki z niewielka ilościa tekstu, ksiązki historyczne. Od wrzesnia zrealizowano w ramach programu 9 projektów edukacyjnych: konkursy plastyczne "Mój ulubiony bohater książki", "Bajki i baśnie", "Starszy czyta młodszemu", Miesiąc bibliotek szkolnych", "Bilet powrotny do biblioteki", "Miedzynarodowy Dzień głosnego czytania", reklama nowości zakupionych do biblioteki, pasowanie uczniów klas 1 na czytelników biblioteki. Odbyły sie również dwa wydarzenia: spotkanie autorskie online z pisarzem Marcinem Koziołem i warsztaty świateczne połączone z reklema książek prowadzone przez pisarzy Artura i Magde Maciak. Wszystkie zakupione książki sa eksponowane w bibliotece szkolnej aby uczniowie mieli mozliwością szybkiego zapoznania się z nowościami.