Logo laboratoria

Nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała dofinansowanie w kwocie 30.000 zł na zakup wyposażenia technicznego. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach programu zakupiono:

- zestaw filamentów do drukarki 3D;

- Lenovo ThinkBook 15-ARE G2 QctaCore Ryzen 7 Win10P;

- robot CODEY ROCKY;

- mata STEM do Codey Rocky (1,44 x 2m);

- mata STEM mini (1,1 x 1,1 m);

- mata Miasto do Codey Rocky (1,44 x 2m);

- iLEPO i6 ładowarka 1xQC-18W 8x USDB 60W do Codey;

- drukarka 3D Flashforge Adventurer 4;

- lutownica PENSOL-SL963 SORNY ROONG INDUSTRIAL; -

- komplet FORBOT do kursu Arduino;

-  ADAPTER BLUETOOTH BT 4.0 DO CODEY ROCKY;

- statyw Hama Star 75 + torba;

- aparat FUJIFILM X-T200 srebrny + obiektyw XC 15-45;

- gimbal MINI-P Moza;

- mikrofon RODE VideoMicro;

- blenda 5W1 60x90 cm ;

- lampa panel LED Quadralite Thea 450;

- softbox studyjny 50x70cm zestaw 2szt. ;

- statyw studyjny oświetleniowy QUADRALITE 200 ;

- karta pamięci Sandisk SDXC EXTREME 128GB 150MB.