BIBLIOTEKA SZKOLNA

Historia biblioteki sięga 1971 roku, kiedy to odnotowano pierwszy zapis w księdze inwentarzowej. W bibliotece znaleźć można lektury szkole dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, słowniki, encyklopedie, powieści, przewodniki metodyczne oraz czasopisma. Z biblioteki korzystają zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Prócz wypożyczeń biblioteka organizuje konkursy czytelnicze i plastyczne, akcje głośnego czytania oraz wizyty w innych bibliotekach. Mimo że biblioteka zajmuje niewielkie pomieszczenie, służy ono również jako czytelnia. Uczniowie chętnie czytają, przeglądają książki i czasopisma, układają puzzle tematyczne, kolorują obrazki, a także rozwiązują rebusy i łamigłówki.
Bibliotekę prowadzi p. Agnieszka Marczykowska.
Serdecznie zapraszamy!
Załączniki:
1.    Regulamin biblioteki szkolnej
2.    Spis lektur obowiązkowych dla 1 etapu edukacyjnego