Z wielką radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Karol Sieniawski zdobył 1 pierwsze miejsce w prestiżowym X Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w szachach szybkich. Turniej odbył się w dniach 9-10 września 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Karol grał w grupie C-U10-Rocznik 2013 i 2014, która zgromadziła 70 młodych szachistów. W 9 partiach (7 wygranych i 2 remisy) wykazał się nie tylko umiejętnością strategicznego myślenia, ale i kreatywnością w rozwiązywaniu problemów na szachownicy. Zwycięstwo Karola to owoc wielu godzin poświęconych treningom i pasji, którą pielęgnuje. Zwycięski Puchar wręczyła mu Judit Polgar – najwybitniejsza szachistka w historii. Życzymy Karolowi dalszych sukcesów na szachowej arenie oraz gratulujemy mu tego wyjątkowego osiągnięcia. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek drogi, która zaprowadzi go jeszcze dalej.