W piątek (23.06.) odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Na początku pani dyrektor Jolanta Kominek powitała uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości: panią dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych – Annę Białek, panią Przewodniczącą Rady Rodziców panią Martynę Haracz – Rduch oraz proboszcza Parafii Narodzenia NMP księdza Jacka Moronia. Na wstępie, po odśpiewaniu hymnów odbyło się przekazanie sztandaru szkoły. Poczet ustępujący w osobach: Hanna Chrószcz, Lena Popęda i Patryk Mika przekazali sztandar młodszym kolegom: Samancie Witkowskiej, Paulinie Rurarz i Karolowi Sieniawskiemu. W części uroczystości zostały wręczone nagrody Wójta Gminy Marklowice i nagrody Rady Rodziców. Nagrodę Wójta Gminy Marklowice uzyskali: Tymoteusz Koch, Sabrina Menżyk, Lilianna Kuśka, Samanta Witkowska, Karol Sieniawski, Filip Brychcy, Patryk Mika, zaś nagrody ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali: Klasa I: Tymoteusz Koch, Sabrina Menżyk, klasa II: Zuzanna Brychcy, Lilianna Kuśka, Paulina Rduch, Karol Sieniawski, Samanta Witkowska, Marcin Grzonka, Paulina Rurarz, Klasa III: Filip Brychcy, Patryk Mika, Julian Pawlus, Lena Popęda, Lena Hojka. Były gratulacje, życzenia i wzruszenie przy pożegnaniu klasy III, która opuszcza mury ,,dwójki”.
Na zakończenie wszyscy odśpiewali tatusiom gromkie ,,Sto lat” z okazji ich święta.
Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego i wspaniałego letniego wypoczynku.