Uczniowie z SP4 w kąciku regionalnym

We wtorkowy ranek odwiedzili nas uczniowie klasy III a wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Radlinie. Celem wizyty było poznanie naszego małego kącika regionalnego. Na początku spotkania goście zostali zapoznani z eksponatami znajdującymi się w kąciku, z ich krótką historią i przeznaczeniem. Uczniowie mogli oglądać, dotykać, wypróbować sprzęty, którymi kiedyś posługiwali się ich pradziadkowie. Były to przedmioty codziennego użytku, narzędzia, naczynia, dekoracje oraz stroje ludowe naszego regionu. Kolejnym etapem spotkania była krótka zabawa w odgadywanie przedmiotów: Co to jest?. Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni na świetlicę, gdzie czekała na nich plastyczna niespodzianka oraz słodki poczęstunek. Miłym akcentem spotkania była piosenka w wykonaniu trzecioklasistów. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić czas z tak miłymi gośćmi.