W konkursie gminnym " Mój ulubiony bohater książki" brali udział uczniowie SP2 i SP1. Komisja wybrała w każdej klasie najlepsze 3 prace, które później konkurowały z pracami uczniów z SP1. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Gminy Marklowice. 
Konkurs plastyczny przebiegał w dwóch etapach szkolnym
i międzyszkolnym. Prace oceniało jury w składzie: pani Lucyna Piechoczek, pani Agnieszka Marczykowska, pan Marek Skupień i pani Monika Miełek.
W pierwszym etapie konkursu nagrody otrzymali:
SP2- Lena Hojka, Julian Pawlus, Lena Popęda i Patryk Mika w klasie 3, w klasie 2 Samanta Witkowska, Zosia Kulawik, Paulina Rduch i Kalina.
W klasie 1 Bartosz Tomanek, Sabrina Menżyk i Michał Mańka.
SP1- Wiktoria Szyrocka, Lena Kurc, Kaja Wojaczek i Barbara Brychcy, Zuzanna Pogoda, Marcel Iskra, Antonina Smyczek, Kaja Sobota, Milena Lisowska, Błażej Durczok, Zosia Mendzik, Bisek Marlena, Laura Jachtoma, Julia Kossak.
W drugim etapie międzyszkolnym nagrody otrzymali:

I miejsce Joanna Śliwińska kl. 1A SP1

II miejsce Laura Hojka kl.3 SP2

III miejsce Agata Mika kl. 3a SP1

Wyróżnienie Julian Pawlus kl. 3 i Hanna Chrószcz SP2