Uczniowie na wycieczce
Z okazji zbliżającego się święta górników - Barbórki klasa druga wybrała się na wycieczkę na kopalnię ,,Marcel” w Radlinie. Podczas swojej wycieczkowej trasy zostali zapoznani przez oprowadzających nadsztygarów BHP pana Adama Grzybka i pana Łukasza Chrószcza z kilkoma obiektami i stanowiskami pracy na kopalni. Były to: Maszyna Wyciągowa szybu III, Dyspozytornia upadowej, Zakładowa Straż Pożarna, taśmociąg węglowy na upadowej, biuro zajmujące się prowadzeniem robót strzałowych, Kopalniana Stacja Ratownictwa Górniczego, lampownia oraz Górnicza Izba Pamięci. Nowopoznane miejsca umożliwiły uczniom zgłębienie wielu tajników trudnej i odpowiedzialnej pracy górniczej oraz historii kopalni. Na zakończenie czekała ich miła niespodzianka – słodki poczęstunek, zaś oni na ręce swoich przewodników złożyli życzenia bezwypadkowej pracy dla wszystkich górników. Dopełnieniem życzeń był własnoręcznie wykonany upominek.