Uczniowie z górnikiem
W czwartek 1 grudnia w ramach programu ,, Tu mieszkam, tu żyję…” realizowanego na zajęciach regionalnych gościliśmy przedstawiciela górniczej braci. Był nim ojciec naszego kolegi - Pan Piotr Mańka. Gość przybył w galowym stroju, co pozwoliło uczniom przyjrzeć się z bliska poszczególnym elementom stroju, którego części już poznali na wcześniejszych zajęciach. Wszyscy uczniowie z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem słuchali pana Piotra, który bardzo interesująco i ciekawie opowiadał o ciężkiej i bardzo niebezpiecznej pracy pod ziemią. Gość starał się również odpowiedzieć na wszystkie zadawane przez dzieci pytania. Podsumowaniem spotkania była wspólna zabawa polegająca na rozwiązywaniu zagadek oraz krzyżówki o tematyce górniczej. Uczniowie serdecznie podziękowali Panu Piotrowi za przybycie i ciekawie spędzony czas. Dziękujemy!.