Uczniowie w muzeum ognia
Nauka poprzez zabawę - wycieczka do Muzeum Ognia w Żorach. We wtorek (18.10.22r.) uczniowie klasy I i II uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ognia w Żorach, w którym czekały na nich nie lada wyzwania. Na początku dzieci otrzymały bilet, który był jednocześnie testem. Aby go rozwiązać, musiały podczas pobytu w muzeum zmierzyć się z kilkoma zagadkami. Zanim zaczęli zwiedzanie zostali zaproszeni do obejrzenia filmu edukacyjnego „Śladami ognia”. Następnie oglądali ekspozycję, która była podzielona na kilka stref tematycznych, korzystali z różnych aplikacji multimedialnych i przeprowadzali interesujące doświadczenia. Zwiedzanie muzeum pozwoliło uczniom poznać historię powstania ognia, jego użyteczności w codziennym życiu oraz zagrożenia z nim związane. W czasie wizyty w muzeum uczniowie również uczestniczyli w warsztatach:,,Magnes - Żorek”. Wszyscy uznali wycieczkę za bardzo udaną, gdyż super się bawili.