Klasa 2 na spacerze

W środę 28 września drugoklasiści postanowili powitać panującą już od kilku dni nową porę roku. W tym celu wybrali się na spacer po pobliskiej okolicy, w trakcie którego obserwowali zmiany jakie zachodzą jesienią w przyrodzie. Następnie wzięli udział w zabawie terenowej ,,Podchody”, w czasie której uważnie obserwowali otoczenie, by nie przegapić żadnych znaków wskazujących drogę i pozostawionych listów. Z ciekawością odczytywali i sprawnie wykonywali przygotowane dla nich zadania. Było bardzo bardzo wesoło. Wszyscy wspaniale się bawili, a przy okazji nabyli umiejętność stosowania i przestrzegania określonych reguł gry oraz wdrożyli się do pracy zespołowej. Wspólna zabawa zakończyła się piknikiem ze słodką niespodzianką, którą dzieci odnalazły na drodze swoich poszukiwań. Podczas pikniku nie zabrakło doskonałej zabawy. Ostatnim punktem było zbieranie darów jesieni z pobliskiego pola, a zarazem utrwalenie wiadomości nabytych w czasie lekcji w szkole. Zajęcia na łonie przyrody pobudziły ciekawość dzieciaków i ożywiły poczucie kontaktu z naturą. Z pełnymi koszami i wielką radością uczniowie wrócili do szkoły.