Uczniowie na zawodach

Karol Sieniawski uczeń klasy II  od dwóch lat jest pasjonatem królewskiej gry i dzielnie trenuje w klubie Hetman Marklowice. Odnosi spore sukcesy w turniejach szachowych. 20 września Karol reprezentując naszą szkołę uczestniczył w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach, które odbyły się w katowickim Spodku. W kategorii klas II wzięło udział 95 młodych szachistów. Przez cały turniej Karol utrzymywał się w czołówce stawki, walcząc o medale. Ostatecznie wygranie 5 z 7 partii pozwoliło zająć Karolowi bardzo wysokie 9 miejsce. Miłą niespodzianką było spotkanie Karola z pomysłodawcą akcji “Nauka. To Lubię” Tomaszem Rożkiem, którego niezwykle ciekawe programy naukowe śledzą tysiące dzieci w całej Polsce. 25 września Karol wziął udział VI Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Marklowice w grupie dzieci do lat 9, wygrał wszystkie 7 partii i zajął I miejsce. Nasze gratulacje!!!