Ta piosenka w wykonaniu uczniów klasy drugiej i ich wychowawcy pani Iwona Kotyrba była jednym z elementów pięknego i wzruszającego występu, który okazał się być ogromnym zaskoczeniem dla rodziców i wywołał wśród nich mnóstwo dobrych emocji. Łzy wzruszenia przeplatały się z dumą, a to wszystko podczas "Rodzinnego pikniku nad Źródlaną Oazą", który odbył się dnia 22.06.2022. Podczas imprezy wszyscy uczestnicy pikniku mieli przyjemność wysłuchać ciekawych opowieści jednego z rodziców, który jest Przodownikiem Górskim. Pani Szlachta przeprowadziła krótkie, ale jakże interesujące szkolenie wraz z prezentacją wyposażenia potrzebnego do wyjścia w góry. Udzieliła obecnym kilku ważnych rad i wskazówek,a także chętnie odpowiedziała na pytania uczestników. Na zakończenie dzieci otrzymały książeczki GOT PTTK, by rozpocząć swoją przygodę na górskich szlakach. Podczas pikniku dzieci spędziły czas bardzo aktywnie i wesoło na wspólnych grach i zabawach, a po wysiłku mogły się posilić wyśmienitymi świeżymi owocami, pysznymi wypiekami oraz rewelacyjnymi grillowanymi kiełbaskami,przygotowanymi przez tatusiów. Jako, że wszystko co dobre szybko się kończy,także piknik klasowy wieczorem dobiegł końca, ale na szczęście piękne wspomnienia pełne ciepła i wzajemnej życzliwości zostaną na z nami na zawsze. Rodzice i uczniowie kl. II wraz z wychowawcą panią Iwoną Kotyrba dziękują Panu Grzegorzowi Stus za przewiezienie dużego grilla ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Marklowicach i z powrotem. Pan Grzegorz zrobił to nieodpłatne dla dzieci.