• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 4.jpg

2016-2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie  roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23.06.2017 roku o godz.9.00.

Wcześniej o godz. 800 odbędzie się msza św. w kościele Narodzenia NMP w Marklowicach.

 
 

PÓŁKOLONIE 2017

Pragniemy poinformować rodziców dzieci, że w tym roku półkolonie zorganizowane zostaną w dniach od 4 do 27 lipca. Wyjazdy odbywać się będę w tym okresie w każdy wtorek, środę i czwartek. Opłata dzienna wynosi 20 zł od dziecka i przeznaczona jest na pokrycie kosztów wstępu na basen i inne atrakcje. Pozostałe koszty takie jak przejazdy, opiekę fachowej kadry i ubezpieczenia, co stanowi ¾ kosztów, pokrywa gmina. Zapisy oraz wpłatę całej kwoty lub zaliczkę można realizować już od najbliższego poniedziałku 12-go czerwca w urzędzie gminy, pok. 307 (II piętro).

 

DZIEŃ DZIECKA

altJak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji kadra pedagogiczna wraz z Radą Rodziców przygotowała dla naszych uczniów wiele atrakcji. Jedną z niespodzianek była wizyta pana Aleksandra Kądzieli - mistrza rzemiosła, który przeprowadził w naszej szkole warsztaty tapicerowania. W trakcie warsztatów zadaniem każdej z klas było tapicerowanie pufa i ozdobienie go własnoręcznie wykonanymi przez uczniów guzikami. Pozostałą część dnia dzieci spędziły aktywnie na świeżym powietrzu uczestnicząc zawodach sportowych. Oczywiście nie zabrakło również słodkich poczęstunków i prezentów.

alt FOTO GALERIA

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

altW poniedziałek 29 maja w naszej szkole miała miejsce uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Celem wydarzenia było zmotywowanie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Na tę okazję klasa III przygotowała krótką inscenizację o czytaniu książek. Ponadto dzieci dowiedziały się jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas czytania. Po rozmowie nastąpiło pasowanie na czytelnika. Uczniowie na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplom i własnoręcznie wykonaną zakładkę imienną przez klasę III. Na zakończenie dzieci samodzielnie wypożyczyły pierwsze książeczki.

 alt FOTO GALERIA

 

SPOTKANIE Z MAMĄ I Z TATĄ

alt23 i 24 maja w naszej szkole uczniowie gościli swoich rodziców na uroczystym spotkaniu z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny. Były wiersze, inscenizacje, piosenki, tańce oraz słodki poczęstunek. Nie zabrakło również koncertu, czyli gry na gitarze, organach, dzwonkach i fletach. Na zakończenie dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia, wręczyły upominek oraz wspólnie zaśpiewały ,,Sto lat”.

  alt FOTO GALERIA

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

altDnia 11 maja nasza społeczność obchodziła Święto Szkoły, ponieważ tego dnia 12 lat temu placówka przyjęła imię Kornela Makuszyńskiego. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski i hymnu szkoły. Następnie uczniowie klasy II i III przybliżyli sylwetkę patrona szkoły, przedstawiając również dzieła jakie napisał. Uatrakcyjnieniem świątecznego było poznanie jednego z bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego- Koziołka Matołka, który przeprowadził konkurs znajomości o autorze. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, uzyskując tym samym pierwsze miejsce. Po powrocie do klas czekał na dzieci słodki poczęstunek, a częścią końcową świętowania były wspólne zabawy i gry na placu zabaw oraz boisku szkolnym.

alt FOTO GALERIA

 

WYCIECZKA W GÓRY OPAWSKIE

altW poniedziałek 10 kwietnia chętni uczniowie wraz z opiekunami wyjechali na  3 – dniową  wycieczkę do Domu Wczasów Dziecięcych ,,Karolinka” w Jarnołtówku. Mimo krótkiego pobytu uczniowie mieli wiele atrakcji tj.: poznanie legend Gór Opawskich , wizyta w Zarządzie Parku Krajobrazowego Gór Opawskich, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, wycieczka do Polanicy – Zdrój, zajęcia sportowe, ognisko, dyskoteka. W czasie wycieczki dopisała zarówno pogoda, jak i humory uczestników.

alt FOTO GALERIA

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

altGdy nadejdzie Wielkanocny poranek

niech spełnią się życzenia tęczowych pisanek...

Mazurków kajmakowych, bazi srebrzystych,

bogatego zająca i kurczaczków puszystych.

Świątecznego nastroju, biesiady obfitej,

                                  lukrowego baranka, a w dyngusa - głowy wodą zmytej!

 

"DWÓJKA" WITA WIOSNĘ

alt,,Witaj wiosno”- takie okrzyki słyszała cała okolica naszej szkoły 21 marca. W ten piękny, słoneczny poranek nasi uczniowie wraz z nauczycielami symbolicznie pożegnali zimę i przywitali upragnioną wiosnę. Po tym wydarzeniu wszystkie dzieci aktywnie spędziły czas, bawiąc się na placu zabaw w różne gry i zabawy.

altFOTO GALERIA

 

DZIEŃ KOBIET

alt8 marca to Dzień Kobiet, toteż z tej okazji uczniowie klasy trzeciej przygotowali krótką akademię, na którą zostały zaproszone wszystkie Panie pracujące w szkole oraz pozostali uczniowie naszej szkoły. Później nastąpiły gorące życzenia dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej. Nie zabrakło również pachnących kwiatów, które wręczyli chłopcy z Samorządu Uczniowskiego dla wszystkich Pań pracujących w szkole oraz dla swoich koleżanek. Na zakończenie, wszyscy uczniowie poczęstowani zostali słodkimi cukierkami i udali się do klas. To nie był koniec wrażeń, ponieważ chłopcy z każdej klasy mile zaskoczyli swoje koleżanki, wręczając im upominki.

altFOTO GALERIA

 
 

KULIG

altWe wtorek 21 lutego 2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w kuligu zorganizowanym w Parku Leśnym u Kaczyny w Rogowie. Na miejscu czekały na dzieci już wozy z zaprzęgiem konnym. Trasa kuligu wiodła przez boczne drogi i las. Mimo, iż warunki pogodowe nie do końca sprzyjały, dzieci były w bardzo dobrym nastroju. W trakcie przejażdżki śpiewały poznane piosenki i podziwiały okolice. Po powrocie na uczniów czekała gorąca herbata i ognisko, przy którym dzieci samodzielnie piekły kiełbaski. Na zakończenie tej wspaniałej wycieczki dzieci zostały poczęstowane cukierkami i z uśmiechem na twarzy wróciły do domu.

alt FOTO GALERIA

 

BALIK WALENTYNKOWY

alt14 lutego 2017 roku zorganizowano balik karnawałowo – walentynkowy dla uczniów naszej szkoły. Z tej okazji dzieci przygotowały walentynkowe kartki dla wybranych przez siebie osób, które podczas zabawy zostały rozdane. Uczniowie na to wydarzenie przebrali się w bardzo oryginalne stroje, które szczegółowo zostały zaprezentowane w „pokazie mody”. Były księżniczki, czarownice, tancerki. Nie zabrakło też Batmanów, rycerzy, czy też piratów. W kolejnej części baliku przeprowadzono wiele konkursów i zabaw. Dzieci uczestniczyły w konkursach tanecznych – indywidualnych i w parach. W czasie balu odbyła się również sesja zdjęciowa, podczas której uwiecznione zostały na pamiątkę pomysłowe stroje naszych wychowanków.

alt FOTO GALERIA

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI

W imieniu Dyrektora Delegatury w Rybniku zapraszamy na spotkanie rodziców z pracownikami Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatury w Rybniku dotyczące wdrażania zmian w systemie oświaty od września 2017r.. Spotkanie odbędzie się w dniu 2.03.2017r. o godz.1630  w Gimnazjum w Marklowicach.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

altDzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, dlatego też w dniach 6 i 7 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z tej okazji. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla gości przygotowano słodki poczęstunek, a dzieci przygotowały wspaniały program artystyczny. Były prezentowane wierszyki, piosenki i tańce. Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły wielkie brawa. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, a dzieci poprzez swój występ mogły wyrazić babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękowanie za miłość i trud włożony w ich wychowanie. 

alt FOTO GALERIA

 

MAGIK W NASZEJ SZKOLE

alt2 lutego 2017 roku naszą szkołę odwiedził magik. Zaprezentował uczniom naszej szkoły niezwykły pokaz pełen muzyki, humoru i sztuczek. Podczas występów zapraszał dzieci do współpracy i wspólnie pokazywali sztuczki. Wśród nich znalazły się znikająca woda, łączenie metalowych obręczy, czy też znikające karty. Zadziwiał i zaskakiwał uczniów swoimi magicznymi zdolnościami, którzy byli bardzo zadowoleni z pokazu.

alt FOTO GALERIA

 

HU, HU, HA ZIMA WCALE NIE JEST ZŁA

altW czasie tegorocznych ferii zimowych sfinansowanych przez Gminę Marklowice nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć  w zabawach i konkursach sportowych pod hasłem:  ,,W zdrowym ciele zdrowy duch. Popieramy każdy ruch!!!”, warsztatach plastyczno – technicznych – ,,Wesoła zima” oraz w wyjazdach do Fikolandii. Udział w zajęciach umożliwił dzieciom wspieranie rozwoju fizycznego i zdrowia, doskonalenie sprawności manualnej, rozwój wyobraźni, a także usprawnienie koordynacji ruchowej. Uczniowie wykazali bardzo duże zainteresowanie warsztatami plastyczno – technicznymi prowadzonymi przez pana Aleksandra Kądzielę – radnego Gminy Marklowice. Dla dzieci niesamowitą atrakcją było szycie własnych poduszeczek z materiałów wybranych przez siebie oraz samodzielne tworzenie guzików za pomocą guzikarki, którą uczniowie mogli dysponować dzięki panu Aleksandrowi.

alt FOTO GALERIA

 

Informacje o obiadach

Rodzice  uczniów, którzy mają stwierdzoną alergię pokarmową/reakcje nietolerancji, a korzystają z usług stołówki szkolnej proszeni są o zgłaszanie tego faktu do sekretariatu szkoły.

alt

                                                                                       

 

REFORMA EDUKACJI

Informacje o reformie oświaty

Kuratorium Oświaty w Katowicach

MEN

 

FERIE 2017

HARMONOGRAM ZAJĘĆ PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2016/2017

 

alt

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

alt5 grudnia z workiem pełnym prezentów naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przygotowały dla gościa krótki program artystyczny oraz wręczyły własnoręcznie wykonany upominek. Oprócz prezentów Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi oraz zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i nauczycieli, zaś  na zakończenie osobiście wręczał paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Oczekiwana cały rok wizyta tego niecodziennego gościa  minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci nie tylko naszych uczniów, ale również maluchów, które razem z rodzicami przyszli na to niezwykłe spotkanie.

 

 

 

NASZE SZKOLNE ANDRZEJKI

altDnia 29 listopada  wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się  na zabawie andrzejkowej. Dzieci bawiły się i integrowały zarówno w zespołach klasowych jak i za całą społecznością szkolną. Rywalizowały między klasami w układach tanecznych, sprawnościowych i porządkowych,  z energią tworzyły  pociągi i węże. Były zabawy w mowę  liczb, liter i znaczenie przedmiotów. Starsi koledzy i koleżanki chętnie bawili się z pierwszakami. W miłej atmosferze odbył się wspólny poczęstunek. Uczniowie postarali się pozostawić po sobie porządek przy stołach, po czym wrócili do zabaw. Radośnie spędzony szkolny wieczór andrzejkowy był udany i pełen emocji. 

 

 

DZIEŃ KRAWATA - DZIEŃ SUKIENKI I SPÓDNICZKI

altDnia 24 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował lekcję historii. Był to:

Ø  Dzień Krawata, dla chłopców

Ø  Dzień Sukienki i Spódniczki, dla dziewczynek

Wszyscy elegancko ubrani, wspólnie zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej. Odśpiewaliśmy Hymn Polski. Apel rozpoczęto od przypomnienia symboli narodowych. Uczniowie wszystkich klas aktywnie brali w nim udział. Wysłuchaliśmy lekcji historii dotyczącej, tak ważnego dla naszego kraju, Święta Niepodległości. Przypomniano genezę tego święta i postać Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie recytowaliśmy ,,Katechizm polskiego dziecka”. Apel w odświętnych strojach był wyrazem szacunku złożonego przez uczniów dla minionych pokoleń walczących o wolność Ojczyzny.

 

PLUSZOWE MISIE W NASZEJ SZKOLE

altMały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku...Każdy posiada. bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek dzieci! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.  25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia – najmilszej przytulanki i najlepszego przyjaciela dzieci. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zachęcił dzieci, aby zabrały do szkoły swoich przyjaciół. Od rana pluszaki towarzyszyły uczniom na zajęciach. Dzieci wszystkich klas spotkały się na sali gimnastycznej. Były zabawy i wspólne tańce przy muzyce.

alt FOTO GALERIA

 

NIECODZIENNI GOŚCIE W SP2

altW piątek 21 października o godzinie 15.00 odbyło się spotkanie byłych nauczycieli i absolwentów naszej szkoły. Organizatorką tego wydarzenia była pani Kordula Nowak, która w ,,dwójce” pracowała jako nauczycielka, zaś w latach 1972 – 1987 pełniła funkcję kierownika. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Wójt Gminy Marklowice – pan Tadeusz Chrószcz, który jest również absolwentem naszej szkoły, pani Krystyna Roskosz – Adamczyk, pani Felicja Węgrzyn, pani Jadwiga Mandera, pani Ruta Musioł oraz pani Maria Staszak, będąca w latach 1987 -2007 dyrektorem naszej szkoły. Po powitaniu gości przez panią  dyrektor Jolantę Kominek głos zabrała pani Kordula Nowak  przedstawiając plan spotkania. Uroczystość rozpoczęła się krótkim występem artystycznym w wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej, po którym panie: Krystyna Roskosz – Adamczyk, Felicja Węgrzyn i Jadwiga Mandera ,,sprawdziły obecność swoich uczniów”. Frekwencja dopisała! Zabierając głos pan wójt wspominał swoje uczniowskie czasy, przedstawił zmiany jakie zaszły w szkole, szczególnie te dotyczące jej wyglądu i wyposażenia.  Podkreślił, że spotkanie zorganizowane przez panią Kordulę Nowak jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich obecnych i cieszy się, że bierze w nim udział.   Goście mieli okazję zwiedzić szkołę – zwiedzający byli zachwyceni! Wielu z nich stwierdziło, że do takiej szkoły chętnie by wróciło, z sentymentem wspominając katedry i kaflowe piece, w których trzeba było palić. Później przyszedł czas na wspomnienia, rozmowy, wspólne śpiewanie przy kawie i pysznym ,,kołoczu” ufundowanym przez Gminę Marklowice oraz wręczenie zaproszonym gościom przez panią Kordulę Nowak i pana wójta pamiątkowych upominków. Miłą niespodzianką była recytacja wierszy autorstwa pani Anny Nowak absolwentki tutejszej szkoły. Do końca wszyscy wspaniale się bawili, zaś żegnając się dziękowali za jego organizację!

altFOTO GALERIA

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

alt14 października 2016 roku w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku  z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.W tej uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi technicznej oraz  zaproszeni rodzice. Apel rozpoczął się od powitania wszystkich gości, a następnie głos oddano młodym artystom, którzy pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły i wręczyli piękne laurki, zaś uczniowie, którzy też mieli swoje święto otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

alt FOTO GALERIA

 

MUZEUM OGNIA

altMimo deszczowej pogody zdecydowaliśmy się na  wycieczkę do muzeum i wcale tego nie żałujemy. Było super, a nawet odlotowo! Na początku po przywitaniu się z paniami przewodniczkami obejrzeliśmy krótki film pt.: ,,Śladami ognia”, który wprowadził nas w tematykę wycieczki. Po obejrzeniu filmu każdy uczestnik otrzymał test i ołówek, by móc rozwiązać go podczas zwiedzania. Odpowiedzi ukryte były w różnych multimedialnych eksponatach mieszczących się w czterech salach: ,,Od jaskini do parowca”, ,,Pali się”,„Sali duchowości” i „Szkiełko i oko”.Po muzeum mogliśmy poruszać się swobodnie, oglądając i dotykając wszystko, na co mieliśmy ochotę.Cały czas mogliśmy  korzystać z różnych aplikacji multimedialnych  i przeprowadzać interesujące doświadczenia. Na koniec czekała nas jeszcze jedna niespodzianka – sympatyczna, rozświetlona maskotka zwana Żorkiem. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w McDonald's. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. To była naprawdę udana wycieczka.

 

 

ŚLUBOWANIE KLAS 1

altNa dzień ślubowania – pasowania na pierwszoklasistę czekaliśmy wszyscy od dawna.Do tej chwili przygotowywaliśmy się od wielu dni. Dzieci zapoznawały się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznawały zasady panujące w tym nowym, ważnym dla nich miejscu, doświadczały szkolnego życia – jego smaku i koloru. Były pilne i pracowite. Wiedziały, że aby zostać przyjętym do braci uczniowskiej, trzeba udowodnić, że są tego godne.W dniu 13 października 2016 roku w Szkole Podstawowej nr.2 w Marklowicach odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W pierwszej części uczniowie klasy pierwszej piosenką „Idę do szkoły” oraz wierszami zaprezentowali swój występ. Czynny udział w inscenizacji wzięli również uczniowie z klasy II, którzy swoim przebraniem oraz przygotowanymi pytaniami dla pierwszoklasistów, uatrakcyjnili uroczystość. W dalszej części uczniowie odśpiewali hymn Polski oraz szkoły. Po zakończeniu pierwszej części dzieci z klasy I złożyły uroczyste ślubowanie, po którym pani dyrektor pasowała ich na uczniów klasy I. Po pasowaniu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, zaś uroczystość została utrwalona na pamiątkowych zdjęciach. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami spotkali się na słodkim poczęstunku. 

alt FOTO GALERIA

 

 

DZIEŃ CHŁOPCA

altDnia 29 września z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki naszych klas. Zabawa jak to zwykle bywa  była udana. Zorganizowano wiele zabaw i konkursów tak, aby każdy z chłopaków mógł się wykazać inną sprawnością. Wszystkie dzieci bardzo gorąco dopingowały swoich kolegów biorących udział w konkursach. Nagrodą dla wszystkich dzieci był słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Dyskoteka była wspaniała, każdy chętny tańczył i skakał w rytm muzyki. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych.  Uczniowie bawili się świetnie do samego końca, a szczególnie chłopcy, którzy czuli się ważniejsi, że ta zabawa jest właśnie z okazji ich święta. Dziewczynki ze wszystkich klas wraz z paniami odśpiewały swym kolegom ” Sto lat”, a także przygotowały drobne upominki, dzięki którym na buziach chłopców zagościł uśmiech. Wszystkim chłopcom tym małym i tym trochę większym jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

 

BEZPIECZNIE W SZKOLE I POZA SZKOŁA

alt5.09.2016 roku  uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 uczestniczyli w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa. Warsztaty prowadzone były przez: starszą aspirant panią Agnieszkę Ścibak i przedstawiciela Straży Miejskiej panią Monikę Dasiewicz.  
W czasie spotkania  dzieci miały okazję porozmawiać z prowadzącymi  o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, samochodem. Uczniowie  zostali również uczuleni na konieczność zapinania  pasów  podczas podróży samochodem. Na pamiątkę spotkania każdy uczeń otrzymał znaczek odblaskowy ufundowany przez Gminę Marklowice.
 
 
 

WITAJ SZKOŁO

altInauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Marklowicach miała podniosły charakter. W dniu 1 września o godzinie 9.00 wszyscy zebrali się w szkole, gdzie rozpoczęła się uroczystość otwarcia roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewano hymn narodowy i szkoły oraz minutą ciszy uczczono 77- tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie głos zabrała pani dyrektor Jolanta Kominek serdecznie witając gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Młodszych kolegów powitali uczniowie klasy II i III krótkim programem artystycznym.  Na uroczystości obecni byli również:  dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych pani Jolanta Tomaszewska, przedstawiciel Rady Rodziców pani  Anna Mrozińska oraz proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ksiądz Marek Macewicz. Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Jolanta Tomaszewska życząc zarówno uczniom, jak i nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

 
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting