• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Kontakt:

ul. Wiosny Ludów 78,
44-321 Marklowice
Tel  324550392, Tel: 324531528
Fax: 324550392

Jak oceniasz nową stronę szkoły
 

2014-2015

 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

We wtorek (30 czerwca) i w środę(1 lipca) zapraszamy od godziny 9.00 do godziny 11.00 na kiermasz podręczników (istnieje możliwość odkupienia podręczników do edukacji polonistycznej i religii dla klasy III).

 

OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW PRZYSZŁEJ KLASY 1

Czwartek 25.06.2015r (czwartek) o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie rodziców uczniów klasy 1 rozpoczynających w naszej szkole naukę w roku szkolnym 2015/2016.

Serdecznie zapraszamy

 

W PORĘBIE WIELKIEJ

altW dniach 8.06. – 12. 06. 2015 roku 36 uczniów ,,dwójki” przebywało na wycieczce w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Program zajęć był bardzo bogaty i różnorodny. Po przyjeździe uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy wychowawcze, na czele których stali grupowi. W czasie pobytu odbyło się wiele wycieczek: do Zakopanego, Wioski Indiańskiej czy  na Stramówkę, - gdzie można było podziwiać panoramę Gorców, Beskidu Wyspowego i Żywieckiego. Odbyło się ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, olimpiady sportowe, dyskoteki oraz różnorodne  konkursy. Podsumowaniem pobytu był pożegnalny apel, na którym zostały wręczone zdobyte dyplomy i wyróżnienia. Choć czas w Porębie minął szybko, to na długo pozostanie w pamięci uczestników.

 

DLA WAS DZISIAJ ŚPIEWAM I GRAM

altMama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla  dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. W tym roku w naszej szkole zorganizowane zostało ,,Spotkanie z mamą i tatą”, które odbyło się 28 maja. Sala gimnastyczna tego wyjątkowego dnia stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Świętowanie Dnia Mamy i Taty dzieci rozpoczęły od powitania gości pięknym wierszykiem i piosenką. Były postacie z bajek, program kółka tanecznego, występ taneczny ucznia klasy pierwszej, uczennicy klasy trzeciej oraz zaprezentowały się dziewczynki z klasy trzeciej w muzycznych fascynacjach. Trzeba przyznać, że mali aktorzy spisali się celująco i niewątpliwie był to wielki sukces zarówno dla uczniów, jak i rodziców. Uwieńczeniem występu były gromkie brawa. Mamy nie kryły emocji, a tatusiowie słuchali w ogromnym skupieniu swoich pociech, niejednokrotnie z wypiekami na twarzy. Po występach rodzice świętowali dalej, chętnie skorzystali z poczęstunku, który przygotowano dla nich z tej okazji. Atmosfera uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

alt GALERIA FOTO

 

JESTEŚMY DUMNI Z NASZEJ MIEJSCOWOŚCI

alt13.05.2015r. uczniowie klasy II i III  w ramach realizacji programu: ,,Tu mieszkam, tu żyję” realizowanego na zajęciach regionalnych mieli przyjemność uczestniczenia w spotkaniu z panią Kordulą Nowak –  skarbnikiemTowarzystwa Miłośników Marklowic. Obecni z zaciekawieniem słuchali o historii, tradycjach i kulturze Marklowic.  W trakcie prelekcji uczestnicy wzięli udział w quizie na temat: ,,Moja mała ojczyzna”,  który udowodnił,  że posiadają wiele cennych informacji na temat swojej miejscowości. Bowiem znają położenie Marklowic, nazwy  dzielnic, rozumieją sens kultywowania tradycji i zwyczajów, potrafią wymienić najważniejsze zabytki i obiekty kultury w miejscowości. Ciekawym punktem spotkania było przeglądanie starych fotografii i ich omawianie. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się  indywidualne rozmowy z panią Kordulą, która wspominała własne dzieciństwo, opowiadała o zabawach i nauce w naszej szkole. Ponadto wspomnienia dotyczyły pracy naszego gościa, aczkolwiek długie lata spędziła w ,,dwójce” jako nauczyciel, a potem kierownik placówki. Padło wiele nazwisk ludzi, którzy  przyczynili się do rozkwitu naszej szkoły, jak również gminy. Spotkanie uwieńczone wspólnym  zdjęciem upłynęło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

alt GALERIA FOTO

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

alt11 maja 2015 roku ,,dwójka” uroczyście obchodziła swoje święto połączone z Dniem Otwartym. Dodatkowym wydarzeniem w tym dniu było pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uczniowie wraz z nauczycielami, przedstawicielami Rady Rodziców oraz przybyłymi gośćmi uczestniczyli w uroczystej akademii, która pozwoliła przypomnieć zebranym historię nadania szkole imienia. W uroczystość brały udział absolwentki naszej szkoły, a obecnie uczennice Gimnazjum w Marklowicach, które przybliżyły zebranym  życie i twórczość patrona szkoły – Kornela Makuszyńskiego. W miłej atmosferze zakończono oficjalną część, po której uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelnika. W dalszej części  najmłodsi goście zwiedzili szkołę, następnie zaś wszyscy udali się na boisko, gdzie odbyły się zawody sportowe. Najmłodsi goście mieli okazję aktywnie  w nich uczestniczyć. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz wspólną zabawą.

alt GALERIA FOTO

 

DZIEŃ SPORTU W "dwójce"

alt29 maja br. z okazji Dnia Sportu ,,dwójka” gościła grupę przedszkolaków. Głównym celem spotkania było zachęcenie dzieci do współdziałania  i współzawodnictwa poprzez zabawy i gry, propagowanie wśród dzieci sprawności ruchowej, zwinności, szybkości, dokładności, jak również wdrażanie do sportowego zachowania podczas rozgrywania różnych konkurencji.Wszyscy uczestnicy brali aktywny udział w zabawach, całe spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz pamiątkowe upominki ufundowane przez Urząd Gminy Marklowice.

alt GALERIA FOTO

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

alt11.05.2015 roku uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej i wypożyczyli swoje pierwsze książeczki. Z tej okazji uczennice klasy III przygotowały inscenizację poświęconą różnym postacią z bajek, gościem honorowym była książka, która powiedziała pierwszoklasistą o swoich prośbach i poprosiła o złożenie przyrzeczenia. Wszyscy przyrzekli szanować książki i dlatego uroczyście zostali pasowani na czytelników „Wielką Encyklopedią”  i otrzymali dyplomy czytelników. Na pasowaniu gościliśmy starsze koleżanki z gimnazjum, które przybliżyły życiorys Kornela Makuszyńskiego i przeczytały fragmenty z „Koziołka Matołka” i „Smoka Wawelskiego”, najbardziej znanych bajek napisanych przez patrona szkoły. Na koniec pierwszaki udały się do biblioteki szkolnej po swoje książeczki.

 

NOWE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA

        altDnia 29.04.2015 roku odwiedził nas Teatrzyk Skrzat z Krakowa z przedstawieniem pt.„Nowe przygody Koziołka Matołka”. Koziołek wyruszył w podróż, aby dojść do Pacanowa. Po drodze odwiedził różne kraje, spotkał złą czarownicę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin, króla, reżysera z Hollywood. Niestety Koziołek nie dotarł do upragnionego celu, jednak obiecał dzieciom, że wkrótce wyruszy w kolejną podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Uczniowie czynnie uczestniczyli w przedstawieniu angażując się w śpiew z głównym bohaterem. Wszyscy byli zachwyceni barwnym, żywiołowym spektaklem muzycznym z wartką akcją i wesołymi piosenkami. Bajka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, dobrej zabawy i dużo uśmiechu.

altFOTO GALERIA

 

 

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY :MISTRZ ORTOGRAFII"

altDnia 15.04.2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Marklowicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny w kategorii klas trzecich marklowickich szkół podstawowych. Zmagania ortograficzne uczniów były na wysokim poziomie. Uczniowie pisali tekst pt. ,,Zwiastuny wiosny”. Nad poprawnym przebiegiem konkursu pracowała komisja w składzie:

Przewodnicząca: mgr Sylwia Machnica – nauczyciel języka polskiego

Członkowie:   mgr Iwona Kotyrba –  nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP 2

                                                 Marklowice

            mgr Dorota Muczyń  – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP 1

                                                  Marklowice

Spośród uczestników konkursu komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce  Nikola Waller -SP 1 Marklowice

II miejsce  Kamil Firut - SP 1 Marklowice

III miejsce  Oliwia Oleś- SP 1 Marklowice

Gratulacje !!!

Zdobywcy  I i II miejsca będą reprezentować naszą gminę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Gorzycach, który odbędzie się 17.04.2015r.

alt FOTO GALERIA

 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

13 kwietnia 2015 roku już po raz 16- sty w ,,dwójce” odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: ,,Żyjmy zdrowo”. Wśród licznych uczestników (32 uczniów klas I - III marklowickich szkół) komisja w składzie: pani Czesława Somerlik, pani Jolanta Węglorz i pani Barbara Szulik wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria klas I:                                                                                           

I miejsce:  Alicja Musiolik SP1 Marklowice

II miejsce: Zofia Brychcy SP2 Marklowice

III miejsce : Emilia Głowacka SP1 Marklowice

wyróżnienie: Patrycja Piechoczek SP2 Marklowice

Kategoria klas II:

I miejsce:  Hanna Konieczny SP1 Marklowice

II miejsce: Piotr Lubszczyk SP1 Marklowice

III miejsce : Julia Rykier SP1 Marklowice

wyróżnienie: Jakub Brachman SP1 Marklowice

Kategoria klas III:

I miejsce:  Kinga Gawlina SP2 Marklowice

II miejsce: Paweł Kotula SP1 Marklowice

III miejsce : Kaja Dzierżenga SP1 Marklowice

wyróżnienie: Antoni Capek SP1 Marklowice

Laureaci oraz pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Gminy Marklowice.  Zdobywcy I - szych miejsc będą 23 kwietnia reprezentować naszą gminę w Regionalnym Konkursie Recytatorskim w Gliwicach. Serdecznie gratulujemy!

alt FOTO GALERIA

 

KONKURS JĘZYKA ANGIELKSIEGO

26 marca w naszej szkole odbył się VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego, w którym uczestniczyły dzieci 6 –letnie z Przedszkola Akademia Wyobraźni               w Marklowicach oraz uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr1 i nr2 w Marklowicach. Konkurs odbył się w III kategoriach:

Kategoria I: dzieci przedszkolne i uczniowie klasy I;

Kategoria II: uczniowie klasy II;

Kategoria III: uczniowie klasy III;

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

 

alt

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

OD 2 IV – 7 IV 2015 ROKU

 

DO ZOBACZENIA 8 KWIETNIA

 

 

POWITANIE WIOSNY Z MARZANNĄ

alt6 marca br. uczniowie z klasy I, II i III kultywowali tradycje naszego regionu podczas kolejnych warsztatów edukacyjnych w Żorskim Centrum Regionalnym w Osinach.Dzieci poznały zwyczaj witania wiosny i żegnania zimy. Ponadto dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, brały udział w zabawach przygotowanych przez panie z Centrum Regionalnego. Nie zabrakło również poczęstunku - chleb z smalcem to już tradycja.
altFOTO GALERIA

 

W KARNAWALE WAŻNE BALE

altWe wtorek 17 lutego 2015r. w godzinach popołudniowych uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w BALU KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWYM. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienną atmosferę. Gdy już wszyscy byli gotowi do zabawy, rozpoczął się tak długo oczekiwany bal. Nie zabrakło pięknych strojów, dobrej zabawy i wspaniałych humorów! Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach przy muzyce. Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek w świetlicy. Podczas jedzenia opowiadaniom, dyskusjom i radości nie było końca. Uczniowie w doskonałych nastrojach zakończyli Karnawał 2015!

alt GALERIA FOTO

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

alt

 

We wtorek (17 lutego)  w godzinach: 14.30 – 16.30 odbędzie się BAL KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWY.

Dziecko może być ubrane w strój karnawałowy bądź dyskotekowy

 

Rodzice przyszłych uczniów klas I

alt

W dniu 19 lutego  o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie  z rodzicami uczniów, którzy od 1 września 2015 roku rozpoczną naukę w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego  w Marklowicach.

Serdecznie  zapraszam

Dyrektor szkoły Jolanta Kominek

 

BEZPIECZNYCH FERII

altUdanych i bezpiecznych ferii zimowych!!!

 

DO ZOBACZENIA 16 LUTEGO

 

KOCHAMY WAS, KOCHAMY CAŁYM SERCEM

altDzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Każdego roku uczniowie SP 2 Marklowice uroczyście obchodzą Święto Babci i Dziadka. Również w tym roku był to dla altnich czas niezwykły. Dnia 21 i 22 stycznia do szkoły zostali zaproszeni wyjątkowi goście. Uroczystości te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyło liczne grono naszych kochanych babć i dziadków. Tegoroczny repertuar przygotowany przez dzieci dla swoich kochanych babć i dziadków był bogaty i różnorodny. Były piosenki, wiersze, tańce, przedstawienie teatralne, życzenia  i upominki. Atmosfera towarzysząca występom świadczyła o niepowtarzalności tych spotkań. Z twarzy szanownych gości nie znikał uśmiech, były łzy wzruszenia, a w sercach duma z wnucząt i ich występów. Panowała ciepła, rodzinna atmosfera. Specjalnie dla naszych gości został także przygotowany poczęstunek.Na zakończenie uroczystości pani dyrektor serdecznie podziękowała szanownym gościom za przyjęcie zaproszenia, a dzieciom za piękne występy artystyczne. Dziadkowie dziękowali za miłe spotkanie i nagrodzili małych artystów gromkimi brawami oraz słodyczami. To były niezapomniane i wzruszające chwile dla nas wszystkich.

alt FOTO GALERIA

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ PODCZAS FERII ZIMOWYCH

alt     Ferie zimowe w SP 2 w Marklowicach

więcej

 

Strona 1 z 2

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting