2013 - 2014

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

O godzinie 8.00 odbędzie się msza św.. O godz.9.15 zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego.

 

WYCIECZKA

alt17 czerwca pojechaliśmy do Drewnianego Domku w Czerwionce Leszczynach  na warsztaty w ramach programu edukacyjnego FORGET-ME-NOT z udziałem psa. Celem zajęć była obserwacja ludzi i ich relacji z psami. Celem naszych altdziałań w ramach wspomnianego programu.Warsztaty pozwoliły uczniom przyswoić tak ważne tematy jak: bezpiecznie kontaktować się z psem,bezkonfliktowo bawić się z psem,  reagować na obce psy, rozumieć psie zachowania, pomagać w domowych obowiązkach dotyczących psów, a także kultury i higieny na spacerach z psem. Po warsztatach w Drewnianym Domku uczniowie zwiedzili Zagrodę Wsi Pszczyńskiej – skansen w Pszczynie, grupujący zabytki drewnianej architektury ludowej z regionu pszczyńskiego.

alt FOTO GALERIA

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI PRZYSZŁYCH KLASY 1

Serdecznie zapraszamy rodziców przyszłych uczniów klasy I SP 2 w Marklowicach na zebranie w środę o godz. 17.00.

 

WYCIECZKA DO STADNINY

W środę 4.06.2014r. dzieci wyjeżdżają na zajęcia do stadniny koni w Marklowicach. Zbiórka 7.45. Prosimy aby dziecko było ubrane w długie spodnie i zabrało plecak z 2 śniadaniem. Do dnia 3.06.2014r. (wtorek) każde dziecko powinno dostarczyć do wychowawcy 2 bilety ulgowe WPK.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY

alt

DO ZOBACZENIA 23.04.2014r.

 

 

KONKURS ORTOGRAFICZNY

       alt  Dnia 27.03.2014r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Marklowicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny w kategorii klas trzecich szkół podstawowych. Zmagania ortograficzne uczniów klasy trzeciej szkół podstawowych były na wysokim poziomie.

Komisja w składzie:

Ø  Przewodniczący:  mgr Barbara Szulik  – nauczyciel języka polskiegoalt

Ø  Członkowie:  mgr Agnieszka Marczykowska – bibliotekarz

mgr Wioleta Dudziak- Radecka – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

miała problem z wyłonieniem zwycięzców. W związku z tym zarządziła dogrywkę. Po napisaniu dodatkowego tekstu wyłoniono następujących zwycięzców:

                  I miejsce    Marta Kłosok      – SP 2 Marklowice

                 II miejsce    Mateusz Musioł  – SP 2 Marklowice

               III miejsce    Zuzanna Rózga    – SP 1 Marklowice

Zdobywczyni I miejsca Marta Kłosok będzie reprezentowała naszą gminę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Gorzycach, który odbędzie się 11.04.2014r.   Gratulacje !!!

altFOTO GALERIA

 

 

KONKURS RECYTATORSKI

altDnia 26 marca br. w  SP2 odbył się już XV Rejonowy Konkurs Recytatorski. Hasłem przewodnim była ,,Przyroda w poezji”. Komisja w składzie: pani Czesławaalt Somerlik – przedstawiciel Urzędu Gminy Marklowice, pani Jolanta Węglorz – dyrektor Biblioteki Publicznej w Marklowicach oraz pani Wiesława Szlachta – zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Marklowice miała duży problem z wyłonieniem najlepszych recytatorów. Wszyscy uczestnicy, a było ich trzydziestu, doskonale przedstawili swoje wiersze. Wśród uczestników przydzielono główne nagrody następujących uczniów w poszczególnych grupach wiekowych: kategoria klas pierwszych: I miejsce – Piotr Lubszczyk – SP 1 Marklowice, II miejsce – Iwona Nagrodzka – SP 2 Marklowice, III miejsce – Julia Rykier – SP 1 Marklowice, kategoria klas drugich: I miejsce – Majka Kominek – SP 1 Marklowice, II miejsce – Paweł Kotula – SP 1 Marklowice, III miejsce – Kinga Gawlina – SP 2 Marklowice, kategoria klas trzecich: I miejsce – Zuzanna Towarek – altSP 1 Marklowice, II miejsce – Dżesika Polak – SP 1 Marklowice, III miejsce – Lilianna Nowak – SP 1 Marklowice. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca wezmą udział w Regionalnym Konkursie Recytatorskim w Gliwicach dnia 10.04.2014r.

 

Z WIOSENNA WIZYTĄ W SP2

alt25 marca dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej zostały zaproszone na lekcję do klasy II. Celem zajęć było „oswojenie” przyszłych pierwszaków ze szkołą, pokazanie im  jak wyglądać będzie nauka w klasie pierwszej,  jak radzą sobie uczniowie  z zadaniami. Temaaltt lekcji dotyczył zmian w przyrodzie wiosną. W czasie lekcji, zgodnie z założeniami edukacji wczesnoszkolnej, przeplatały się zadania z wielu edukacji. Dominowała przyroda, ale były również zadania matematyczne, polonistyczne, muzyczno – ruchowe   i plastyczne, do których bardzo chętnie włączyły się przedszkolaki. Okazało się, że nie taka straszna szkoła jak niektórym się wydaje. Dla  drugoklasistów było to również owocne spotkanie, mogli zaprezentować swoje zdobyte umiejętności młodszym kolegom, czując dumę z bycia uczniem naszej szkoły. Po zajęciach dzieci  razem z opiekunami mieli okazję zwiedzić szkołę i zobaczyć sale lekcyjne. Spotkanie było bardzo udane.

altFOTO GALERIA

 

TANECZNYM KROKIEM PO EUROPIE

altPod takim hasłem 13 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczenia w zajęciach artystyczno – ruchowych. Prowadząca zajęcia –  pani Aneta Lisowska w sposób zabawowy przybliżyła uczestnikom najpopularniejsze tańce Włoch, Hiszpanii i Grecji.

altFOTO GALERIA    

 

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

altW dniu 24.02.2014r. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość  rozpoczęła się od krótkiego przedstawienia przygotowanego przez uczniów z klas II i III. Pierwszoklasiści odpowiadali na zagadki, zapoznali się z prośbami książki, a na końcu złożyli uroczyste ślubowanie, każdy otrzymał dyplom pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej i wypożyczył swoją pierwszą książeczkę.

altFOTO GALERIA

 

Bezpieczniki TAURONA włącz dla dobra dziecka

     altDnia 4.03.2014r. dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych na temat zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych i bezpiecznego zachowania w pobliżu urządzeń energetycznych. Przedstawiciel TAURONaltA uświadomił o niebezpieczeństwach, jakie grożą podczas łamania tych zasad. Z wielkim zainteresowaniem dzieci oglądały i analizowały film edukacyjny ,,Włącz ostrożność”. Dzięki zajęciom będą potrafiły rozpoznawać sytuacje, w których może dojść do porażenia prądem w domu i na podwórzu i prawidłowo zareagują w sytuacji łamania zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie uczniowie pomyślnie przeszli test i otrzymali zeszyty edukacyjne.

 

 

Rekrutacja uczniów do pierwszej klasy w SP2 w Marklowicach

altW Szkole Podstawowej Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w  Marklowicach rusza nabór na rok szkolny 2014/2015.

Zgłoszenie lub wniosek o przyjęcie ucznia składa się w sekretariacie szkoły  od 3 marca 2014 roku do 15 kwietnia 2014 roku.

Wszelkie informacje dotyczące naboru, druki można uzyskać w sekretariacie  oraz na stronie internetowej szkoły: www.sp2marklowice.pl

Kontakt telefoniczny:  32 455 03 92

 

Bal karnawałowy

BAL KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWY

 już za nami !         

                                                                     alt                        

     13 lutego 2014r. odbył sięBAL KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWY, którego celem było wyzwolenie i rozwijanie w altuczniach różnych sposobów ekspresji ruchowej, muzycznej oraz wyzwolenie pozytywnych emocji.  Była to kolejna impreza zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Jak zwykle staraliśmy się, aby cała społeczność szkolna  dobrze się bawiła. W balu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły przebrani za postacie z bajek, zwierzątka i postacie fantastyczne. Bawiliśmy się od godz. 14.30. Zabawę rozpoczęliśmy tańcem kotylionowym, który uatrakcyjnił jej przebieg, uczestnicy dobierali się losowo w pary według numerów na kotylionie.

Program balu obejmował:

    odczytanie POCZTY WALENTYNKOWEJalt

    konkursyalt

    zabawy przy muzyce

    słodki poczęstunek

Humor dopisywał wszystkim uczestnikom balu, były tańce, zabawy i oczywiście konkursy. Na osłodę wszyscy byli częstowani cukierkami, a czasie przerwy na uczestników czekał słodki poczęstunek zakupiony przez Radę Rodziców. Miłą niespodzianką były drobne upominki ufundowane przez sponsora za co serdecznie dziękujemy! Rozbawieni , pełni wrażeń uczniowie pod opieką rodziców wrócili do domu, zaś mile spędzone popołudnie zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

 

 

WYCIECZKA DO ŻORSKIEGO CENTRUM REGIONALNEGO W OSINACH

altDnia 7.02.2014r. uczniowie ,,Dwójki”  wybrali  się na wycieczkę do Żorskiego Centrum Regionalnego w Osinach altna zajęcia pt.: ”Szkubaczki”. Warsztaty regionalne pozwoliły  uczniom zapoznać się z  zwyczajami  związanymi  ze szkubaniem pierza, zdobyć  wiedzę na temat gatunków ptaków, z których pozyskiwane są pióra, poznać zwyczaj darcia pierza. W czasie zajęć uczniowie sami mogli spróbować tej pracy, jak również  podpisać się gęsim piórem. Utrwaleniem zdobytych wiadomości były interesujące warsztaty artystyczne,  w czasie których uczniowie  chętnie wykonali  prace plastyczne i bawili się tańcząc i śpiewając śląskie piosenki. Na zakończenie niecodziennej lekcji regionalizmu uczestnicy warsztatów mieli  okazję skosztować  chleb ze smalcem. Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, jak również stała się skarbnicą  nowych wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji regionalnej. 

alt  FOTO GALERIA

 

ZAPROSZENIE

alt

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na

BAL KARNAWAŁOWO - WALENTYNKOWY,

który odbędzie się 13 lutego 2014r.

w godzinach 14.30 – 16.30

                  Program balu:

alt

        odczytanie POCZTY WALENTYNKOWEJ

        konkursy

        zabawy przy muzyce

        słodki poczęstunek

W dniu świętego Walentego wyrażanie uczuć ma charakter świąteczny, a zwyczaj

choć przypisywany głównie zakochanym, obejmuje okazywanie ich także osobom,

których darzymy sympatią.

Strój dowolny

 

 

CZAS ODPOCZYNKU

altJak co roku  nasza szkoła przyłączyła się do akcji ferie zimowe 2014, których organizatorem był Urząd Gminy altMarklowice.Głównym celem zajęć było zagospodarowanie dzieciom wolnego czasu w sposób ciekawy i atrakcyjny, promowanie zdrowia i bezpieczeństwa oraz nabywanie przez dzieci umiejętności interpersonalnych i zgodnego przebywania w grupie.Dzieci miały możliwość udziału w zabawie w Fikolandii oraz na lodowisku, jak również zapoznania się z tajnikami budowy i programowania robotów Lego poprzez uczestnictwo w warsztatach pt:: ,,Legomaniacy” zorganizowanych w Wodzisławskim Centrum Kultury. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze zorganizowanych zajęć, gdyż miło i aktywnie spędzili część ferii.

alt FOTO GALERIA

 

ŻYCZENIA

 Życzymy wszystkim śnieżnych, miłych i udanych ferii zimowych.
Odpoczywajcie, bawcie się i nabierajcie siły na drugą część roku szkolnego, ale w każdej sytuacji pamiętajcie o bezpieczeństwie!

alt

 

HARMONOGRAM FERII ZIMOWYCH

l.p.

Dzień - data

Godzina

Miejsce

1.

Środa 29.01.2014r.

Zbiórka 9.30powrót około godziny 12.30

 

Fikolandia

Wodzisław Śl.

 

2.

 

 

Czwartek

30.01.2014r.

Zbiórka 9.30powrót około godziny 12.30

 

Lodowisko

Marklowice

3.

 

Piątek

31.01.2014r.

Zbiórka 9.30powrót około godziny 12.30

 

,,Legomaniacy” – warsztaty

Wodzisław Śl.

 
 

DLA BABCI I DZIADKA

altMimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu altrobi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.W tym roku uroczystość ta odbyła się  16 i 17 stycznia.W jej trakcie babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

alt FOTO GALERIA

 

BAW SIĘ BEZPIECZNIE

alt14 stycznia uczniowie wszystkich klas  wzięli udział w rozstrzygnięciu szkolnego  konkursu literackiego pt.: ,,Bezpieczne ferie zimowe" zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Poszczególne klasy zaprezentowały piękne i pouczające wiersze informujące, jak zdrowo i bezpiecznie spędzić ferie. Waltszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i nagrodami.

Na koniec apelu przewodniczący SU odczytał

KODEKS  POSTĘPOWANIA  W CZASIE  ZIMY:  

ØBaw się wesoło pod opieką osoby dorosłej.

ØZjeżdżaj na sankach w miejscach położonych daleko od jezdni.

Ø Ślizgaj się na specjalnie przygotowanych ślizgawkach.

ØNie wrzucaj kolegom śniegu za kołnierz.alt

Ø Nie rzucaj zbyt twardymi śnieżkami.

Ø Nie wsiadaj do samochodu z nieznajomymi.

Ø Ubieraj się ciepło - chroń głowę i ręce.

ØBądź widoczny na drodze - noś opaski odblaskowe lub kamizelki.

 

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

alt

SPOKOJNYCH, ZDROWYCH, RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

SPĘDZONYCH  W SERDECZZNYM GRONIE RODZINNYM

ORAZ  WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU

ŻYCZĄ

UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE ORAZ WSZYSCY PRACOWNICY SP2

 

Spotykamy się 7 stycznia 2014 roku

 

W PRZEDDZIEŃ ŚWIĄT

alt20 grudnia  był w naszej szkole dniem szczególnie uroczystym. W przeddzień przerwy świąteczno - noworocznej odbyła się, tak jak co roku Szkolna Wigilia, w której uczestniczyli uczniowie, Rada Rodziców,  pracownicy szkoły oraz zaproszeni emerytowani nauczyciele       i pracownicy szkoły. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny o tematyce świąt Bożego Narodzenia pt. ,,Cicha noc, święta noc…”, po którym było wspólne kolędowanie oraz poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

Podczas spotkania wręczono nagrody laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego o tematyce świątecznej. Wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi uczniowie:

W kategorii klas pierwszych – Wiktoria Pustelnik II miejsce

W kategorii klas drugich – Kinga Gawlina II miejscealt

                                       Hanna Czapla III miejsce

Wyróżnienie: Roksana Lach

W kategorii klas trzecich:  wyróżnienie Mateusz Musioł

Nagrody dla laureatów konkursu ufundował Urząd Gminy Marklowice.

altFOTO GALERIA

 

PODZIĘKOWANIE

alt

WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM NASZEJ SZKOŁY,

KTÓRZY ZECHCIELI DO NAS PRZYJŚĆ NA ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE RODZINNE

POŁĄCZONE Z KIERMASZEM BOŻONARODZENIOWYM SERDECZNIE

DZIĘKUJEMY!!!

 

RODZINNE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

altWzorem ubiegłego roku Rada Rodziców wraz z Radą Pedagogiczną zorganizowała Rodzinne Spotkanie Świąteczne. Uroczystość rozpoczęła się krótkim programem artystycznym, po którym goście mieli możliwość na chwilę relaksu przy degustacji pysznych ciast upieczonych przez mamy. Przedsięwzięcie  spotkało się z dużym zainteresowaniem i wprowadziło wszystkich w miły, świąteczny nastrój.

 

 

altFOTO GALERIA

 

KULINARNA ZABAWA PRZEDŚWIĄTECZNA

altW piątek 13 grudnia  w całej szkole zapachniało świętami. Uczniowie wszystkich klas spróbowali swoich sił przy produkcji świątecznych pierniczków.Na początek wszyscy uczestnicy warsztatów kulinarnych zostali zapoznani ze składnikami przygotowanego ciasta. Po czym zabrali się ochoczo do niełatwej pracy. Najpierw było wałkowanie, później wycinanie różnych kształtów z foremek. Były gwiazdki, choinki, aniołki, samochodziki   i wiele innych przepięknych wzorów. Na koniec  układali je na blaszkach  i nastąpił czas na ich  pieczenie. W przerwie uczniowie  nie marnowali czasu, lecz  trenowali piosenki  i wiersze na popołudniowe spotkanie z rodzicami.  Gdy pierniczki były jużalt upieczone i wystudzone, wszyscy z zapałem zabrali się do ich dekoracji. Pomysłów na najpiękniej udekorowane pierniki było wiele.Pieczenie pierników w szkole, odbyło się już po raz kolejny. W ubiegłym latach uczniowie zabierali pierniczki do domu, tym razem jednak było trochę inaczej… . Jedna część  wypieków została zabrana do domu, a pozostałymi  ciasteczkami Samorząd Uczniowski częstował przybyłych gości na popołudniowe Rodzinne Spotkanie Świąteczne. Amatorów maślanych przysmaków nie brakowało, a uczniowie byli bardzo dumni, że ich efekty pracy kulinarnej są doceniane przez tak zacne grono.

altFOTO GALERIA

 

 

 

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM

altDnia 12 grudnia 2013r. w szkole odbył się VII  Gminny Konkurs Języka Angielskiego.

Spośród uczestników konkursu komisja wyłoniła następujących uczniów:

W kategorii przedszkola i klas I:

wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia

W kategorii klas II:alt

  1. I   miejsce:     Kinga Gawlina SP2 Marklowice
  2. II  miejsce:    Oliwia Oleś SP 1Marklowice
  3. III miejsce:    Hanna Czapla SP 2 Marklowice

W kategorii klas III:

  1. I   miejsce:     Mateusz Musioł SP2 Marklowice
  2. II  miejsce:    Alicja Sterańczak SP 1Marklowice
  3. III miejsce:     Marta Kłosok SP 2 Marklowice

altFOTO GALERIA

 

 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 13.12.2013

alt

 

ŚWIĄTECZNE OZDOBY

alt11 grudnia dzieci uczęszczające na zajęcia  kółka  artystycznego    i  nie  tylko, miały okazję poznać ciekawe sposoby wykonania upominków świątecznych. Prowadząca warsztaty pani Małgorzata Czapla – mama Hani z klasy II w bardzo prosty sposób przybliżyła uczestnikom technikę college’u. Zajęcia  organizowane przez panią altMałgorzatę spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze  strony  dzieci, a efekty ich   pracy będzie można podziwiać   na Rodzinnym Spotkaniu  Świątecznym . W imieniu wszystkich uczniów serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Czapla za przeprowadzone warsztaty oraz firmie P&C CENTERGUM za ufundowanie wszystkich materiałów do wykonania ozdób.

 

alt FOTO GALERIA

 

NIETYPOWA LEKCJA W SZTOLNI

W sobotnie przedpołudnie 7 grudnia                

 z okazji Dnaltia Górnika uczniowie naszej szkoły uczyli się na nietypowej lekcji...  w wyrobisku górniczym, które znajduje się w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim i mieści  się kilka metrów pod powierzchnią ziemi. Nietypowa lekcja regionalizmu rozpoczęła się od poznania stroju górniczego, zarówno tego, w którym pracuje, jak i munduru galowego. Dzieci poznawały też znaczenie poszczególnych kolorów hełmu. W sztolni z bliska mogły się przypatrzeć górniczym urządzeniom i maszynom: kombajnom ścianowym, chodnikowym, strugom, przenośnikom. Atmosfera wnętrza sztolni bardzo alt przypomina wnętrze kopalni, dzięki czemu uczniowie mogli poznać i zrozumieć na czym polega trudna  i niebezpieczna  praca górnika. W czasie wycieczki towarzyszyli nam uczniowie Technikum Górniczego klasy IVG panowie: Dariusz Bober i Krzysztof Tytko. Nietypowa lekcja na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków. Uczestnicy wycieczki nie mogli jedynie odżałować, że podczas godzinnego spaceru po sztolni nie udało im się natknąć na legendarnego ducha, czyli Skarbnika.:)

 

alt FOTO GALERIA

 

SZKOLNY WIECZÓR NIESPODZIANEK

altWieczorem dzieci z wielką radością przyszły do szkoły! W nocy z dnia 16 na 17 listopada po raz trzeci odbył się Biwak Nocny pod hasłem ,,Szkolny Wieczór Niespodzianek”. Celem imprezy była integracja dzieci oraz próba spania poza domem. Rodzice pomogli rozłożyć bazę noclegową, natomiast mamy z Rady Rodziców przygotowały kolację i śniadanie. Podczas spotkania było wiele niespodzianek. Uczniowski Klub Sportowy ,,WON –HYO” Marklowice na czele z trenerem Jerzym Gawełczykiem przygotował pokaz sztuki walki i samoobrony. Prezentowali się starsi i młodsi koledzy, a także samalt trener. Szczególną atrakcją był pokaz rozbijania płonących bloczków. Dzieci w skupieniu  obserwowały pokaz. Wyjątkowa sprawność i umiejętność zawodników wywołała emocje i zainteresowanie. Trener zachęcił uczniów do udziału treningach taekwondo. Damian i Zuzia, z klasy pierwszej, wykazali szczególne zainteresowanie i zadeklarowali udział zajęciach. Będziemy śledzić ich poczynania. Kolejną niespodzianką, podczas nocnego biwaku, były konkursy i wspólna zabawa. Radości i wrażeń nie było końca, co z pewnością było powodem problemu z zaśnięciem. W sobotni poranek, po śniadaniu, dzieci pełne emocji spotkały się ze swoimi rodzicami.

alt FOTO GALERIA

 

 

SPRAWNIE ZDROWO I KOLOROWO

altKlasa III wpadła na pomysł organizowania zajęć sportowych dla dzieci z młodszych klas. Dnia 8 listopada uczniowie zaprosili pierwszaków na wspólne zajęcia pod hasłem ,,SPRAWNIE, ZDROWO - KOLOROWO”. Celem spotkania było pobudzenie dzieci do aktywności fizycznej przez udział w zabawach ruchowych; wyrażane uczuć i emocji za pomocą gestów, mimiki i ruchów; kompensacyjna i terapeutyczna rola zajęć i zabaw ruchowych w odniesieniu do dzieci nieśmiałych i mało aktywnych oraz integracja uczniów starszych i młodszych, a także profilaktyka zdrowotna – zdrowe odżywianie. Wszystkie cele zostały osiągnięte w 100% ! Uczniowie kl. III wzięli pod opiekę młodszych kolegów i przyprowadzili ich na zajęcia. Na początku odbyła się pogadanka na temat znaczenia  odżywiania i jego wpływu na naszą sprawność fizyczną i dobre samopoczucie. Następnie wszyscy uczniowie pokonywali przygotowany wcześniej przez starszych uczniów tor przeszkód połączony z piciem świeżych soków marchwiowego, jabłkowego i mieszanego. altDzieci degustowały owoce krajowe dobrze im znane oraz południowe m.in. mango. Odbył się też konkurs rozpoznawania (z opaską na oczach) warzyw i owoców po zapachu, smaku i kształcie. Dzieci pełnie wrażeń i emocji zamieniły hasło ,,Sprawnie, zdrowo - kolorowo” na ,,SPRAWNIE, ZDROWO, KOLOROWO – OWOCOWO I SZAŁOWO”!!! Stwierdziły, iż następnym razem to hasło będzie okrzykiem w czasie zajęć. Trzecioklasiści już mają pomysły na następne zajęcia J!!!

altFOTO GALERIA

 

PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

We wtaltorek 29 października o godzinie 10.00 zabrzmiał ciągły sygnał dzwonka oznaczający alarm przeciwpożarowy. Na boisku szkolnym stał zaś piękny wóz Ochotniczej Straży Pożarnej w Marklowicach. Ewakuacja uczniów przebiegła szybko i sprawnie. Na szczęście był to tylko alarm próbny, po którym uczniowie mieli okazję do obejrzenia wozu strażackiego i zadania pytań na temat trudnej pracy strażaka. Największy aplauz dzieci wzbudziła syrena strażacka oraz ,,gaszenie pożaru” wężem strażackim.

alt  GALERIA FOTO

 

Z KULTURĄ NA TY - TEATRZYK

16 październikanaszą szkołę odwiedzili aktorzy Teatru ,,Skrzat” z Krakowa, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Z kulturą na Ty”.Dzieciom w humorystyczny sposób przybliżono zasady dobrego zachowania w różnych sytuacjach. Wszystkim podobał się Ptak – Cudak, lis, czarownica i Pan leśniczy, który pilnował porządku w lesie ii udzielał dobrych wskazówek jak należy się zachowywać w konkretnych sytuacjach, np.: kto pierwszy podaje rękę przy przywitaniu, że nie wolno nikogo wyśmiewać, nie wolno zbyt głośno zachowywać się w pewnych miejscach i sytuacjach. Dzieci czynnie uczestniczyły w przedstawieniu podpowiadając aktorom jak należy postąpić w danej sytuacji. kulturą na Ty". Przedstawienie wszystkim bardzo się spodobało, gdyż cały występ był bardzo śmieszny, były ładne dekoracje oraz ciekawe, kolorowe stroje. Mamy nadzieję, że czarodziejskie słowa: proszę, dziękuje, przepraszam na zawsze zagoszczą w słowniku naszych uczniów.

 

BEZPIECZNY INTERNET

altW dniu 24.10.2013r  z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu odbyły się zajęcia dla wszystkich uczniów naszej szkoły dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzieci miały możliwość obejrzenia kilku filmików z serii „Owce w sieci” i zapoznać się ze stroną WWW.sieciaki. altWażnym elementem zajęć było uświadomienie uczniom korzyści i niebezpieczeństw płynących z korzystania z sieci. Wszyscy uczniowie otrzymali kartki z zadaniami dostosowane do własnego wieku, które miały im utrwalić przedstawioną wiedzę oraz umowy, w których obiecują bezpiecznie korzystać z zasobów internetowych. W prowadzeniu zajęć pomagały uczennice z Gimnazjum w Marklowicach, które opowiadały o  własnych doświadczeniach z siecią.

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

alt30 września o godzinie 16.00 społeczność uczniowska szkoły świętowała „DZIEŃ CHŁOPAKA”.Był to wyjątkowy czas dla naszych kolegów. Dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego przygotowały krótki program artystyczny oraz ciekawe konkurencje dla swoich kolegów. Chętni chłopcy  brali udział w wyborach na SUPER CHŁOPAKA. Aby zasłużyć na to miano uczestnicy musieli wykazać się  nie lada wiedzą oraz umiejętnościami np.:przyszywaniem guzika, rozpoznawaniem narzędzi i marek samochodów. Po zakończonym konkursie jury zadecydowało jednogłośnie, iż tytuł SUPER CHŁOPAKA zdobywają ex aequo wszyscy jego uczestnicy   i otrzymują dyplom oraz słodki upominek. Po zakończonych konkurencjach rozpoczęła się dyskoteka, podczas której wszyscy świetnie  się bawili. Obchody uroczystości „DNIA CHŁOPAKA” minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.

 

 

ZAPROSZENIE

altSerdecznie zapraszamy

uczniów kl. I – III

na dyskotekę z okazji

Dnia Chłopca

w poniedziałek 30.09.2013r.

                                   godz.16.00 – 18.00

                                     BĘDZIE SUPER ZABAWA!!!

 

IDĘ DO SZKOŁY

alt,,IDĘ DO SZKOŁY, A ZE MNĄ PRZYJACIELE…”

      Pod tym hasłemmłodsi koledzy i koleżanki wraz z uczniami klasy II i III przygotowali program artystyczny.  W poniedziałkowy poranek 2 wraltześnia cała społeczność szkolna rozpoczęła nowy rok szkolny 2013/2014 mszą św. Dalsze obchody odbyły się na terenie szkoły. Podczas akademiiuczniowie klasy pierwszej z przejęciem przeszli egzamin, następnie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia dzieci otrzymały akt pasowania. W uroczystości brała udział pani Czesława Somerlik, która w imieniu pana wójtażyczyła wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym. Ten szczególny dzień wzruszyłprzede wszystkim zebranych rodziców, gdy patrzyli na swoje pociechy, które po raz pierwszy przekroczyły progi szkoły jako uczniowie. Już od jutra będą się nie tylko uczyć, ale i bawić. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom oraz pracownikom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym!

altFOTO GALERIA
 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Wracamy do szkoły!

alt

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 rozpocznie się uroczystą mszą świętą w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Marklowice Chałupki) o godzinie 8.00, po której dalszy ciąg uroczystości odbędzie się w szkole.

W dniu 2.09.2013r. świetlica otwarta będzie do godz, 16.30

 

WAKACJE

alt

UDANEGO WYPOCZYNKU!!!

Wszystkim Uczniom bezpiecznych, wspaniałych, pełnych ciekawych przygód wakacji życzy Grono Pedagogiczne!

Do zobaczenia 2 września 2013r. 

 

 

Zapraszamy 6-latki do 1 klasy

alt

SZANOWNI PAŃSTWO!

 

W roku szkolnym 2013/2014 decyzja o rozpoczęciu nauki w szkole przez dziecko 6-letnie należy nadal do rodziców. Jeśli Państwo zdecydujecie się posłać swoje 6-letnie dziecko do pierwszej klasy, będzie uczyło się wg nowej podstawy programowej, dostosowanej do indywidualnego rozwoju każdego dziecka.

Dlaczego warto posłać 6-latka do szkoły?

Jak najwcześniejsze objęcie dziecka zorganizowaną edukacją szkolną

zapewni mu szybszy rozwój, wcześniejsze odkrycie jego talentówi korygowanie ewentualnych deficytów

Szkoła daje szansę na nowe przyjaźnie !

 

Wykorzystuje naturalny zapał dziecka

do zdobywania nowych umiejętności !

Rozwija samodzielność i odpowiedzialność !

 

 altPREZENTACJA 6 LATEK W SZKOLE

Nasza szkoła

zapewni 6-latkowiopiekę dobrze przygotowanych nauczycieli, dobór programów nauczania dostosowanych do możliwości dzieci, dobrze wyposażone zaplecze dydaktyczne, ale przede wszystkim przyjazny klimat i otwartą atmosferę umożliwiającą adaptację dziecka do warunków szkolnych.

Nasi nauczyciele wykorzystując innowacyjne i twórcze metody pracy będące połączeniem nauki i zabawy, zapewnią efektywną i atrakcyjną realizację podstawy programowej, rozwijając zdolności i zainteresowania dziecka, właściwie zagospodarują czas pracy, zabawy i odpoczynku, zadbają o twórczą atmosferę i zorganizują takie zajęcia, które będą oddziaływać na wszystkie zmysły i pozwolą dziecku doświadczać, poznawać, poczuć i zrozumieć otaczający świat.

altPREZENTACJA SZKOŁY

Dodatkowe informacje mogą Państwo uzyskać na stronie:
Ministerstwa Edukacji Narodowej

www.men.gov.pl/mam6lat

 
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting