Wizja I Misja

Misja i Wizja

MISJA :

Dobre wychowanie, rzetelna nauka, tolerancja, świetna zabawa.

Jesteśmy po to, aby dobrze wychowywać, wyrównywać szanse i przekazywać rzetelną prawdę o otaczającym świecie. Uczniowie są naszymi partnerami, a ich potrzeby ukierunkowują nasze działania. Chcemy służyć im wiedzą pedagogiczną, życiowym doświadczeniem oraz własnym przykładem. Chcemy zdobywać ich przyjaźń i zaufanie. Naszą dewizą jest dobro dziecka.

WIZJA SZKOŁY:

Szkoła drugim domem ucznia.

Nasza szkoła to miejsce, w którym każdy uczeń ma szansę stać się wartościowym, pogodnym, otwartym na dobro i piękno człowiekiem, znającym zasady zdrowego i bezpiecznego życia. Dołożymy wszelkich starań, aby nasz wychowanek:

Ø  szanował życie i zdrowie swoje i innych,

Ø  był życzliwy i tolerancyjny wobec potrzeb innych

Ø  był przyjacielski w stosunku do drugiego człowieka

Ø  mądrze i odpowiedzialnie postępował na co dzień

Ø  w szkole czuł się bezpiecznie i radośnie spędzał czas