"OD PAPROTKI DO WĘGIELKA"

alt19 listopada uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w niecodziennych zajęciach regionalnych, które miały miejsce w Żorskim Centrum Regionalizmu. Temat warsztatów: „Od paprotki do węgielka” przybliżył uczniom treści związane z powstaniem, wydobywaniem i zastosowaniem węgla. W trakcie ciekawych zajęć uczestnicy dowiedzieli się o bardzo ciężkiej i  niebezpiecznej pracy na kopalni. Wzbogacili słownictwo o pojęcia związane z górnictwem, śląskimi tradycjami, poznali galowy strój górnika oraz śląski odświętny strój kobiecy. W zainscenizowanej ,,kopalni" spotkały wcześniej omawianą postać  - Skarbnika. Tajemniczy gość wzbudził wiele emocji, a na pamiątkę  znaczył buzie prawdziwym węglem. Na zakończenie pierwszej części uczestnicy posilili się pysznym chlebem ze smalcem i ciepłą herbatką. Następnie w miłej atmosferze przystąpili do oryginalnych  zajęć  plastycznych. Wszyscy  z uśmiechem na twarzy  wrócili do szkoły.

alt FOTO GALERIA