WYCIECZKA DO SZTOLNI

27 listopada uczniowie klasy II i III w ramach realizowanego programu edukacji regionalnej pojechali na  wycieczkę do sztolni w Wodzisławiu Śląskim. Razem z przewodnikiem panem Jerzym Tkoczem dzieci miały okazję kilka metrów pod ziemią spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca górnika i jak bardzo istotny jest ten zawód oraz jakie są ważniejsze elementy wyposażenia kopalni. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie zostali poczęstowani cukierkami i w dobrym humorze wrócili do szkoły.