• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 4.jpg

Kontakt:

ul. Wiosny Ludów 78,
44-321 Marklowice
Tel  324550392, Tel: 324531528
Fax: 324550392

Jak oceniasz nową stronę szkoły
 

SZKOŁA PAMIĘCI

altNasza placówka włączyła  się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada uczniowie naszych klas odwiedzili pomnik  wzniesiony w miejscu, w którym stał dawniej dom Zamarskich. W ostatnich dniach wojny ukrywali się tam partyzanci i dezerterzy niemieccy. W nocy z 3 na 4 marca 1945 roku dom został otoczony i podpalony przez oddziały SS. W płomieniach śmierć poniosła właścicielka budynku Łucja Zamarska i jej syn. Pozostałe ukrywające się osoby rozstrzelano. Minutą ciszy uczniowie wraz z wychowawcami uczcili pamięć poległych i zapalili symboliczne znicze. Dzięki idei „Szkoła pamięta” poznaliśmy  niektóre karty historii, które zapewne zostaną w naszej pamięci.

altFOTO GALERIA

 

ALARM PRZECIWPOŻAROWY

alt17 października w naszej szkole miał miejsce próbny alarm przeciwpożarowy, w którym udział wzięła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Marklowicach pod kierunkiem komendanta – pana Piotra Nowaka. Całe przedsięwzięcie przebiegło w sposób pomyślny i miało na celu utrwalić właściwe zachowania w razie wystąpienia pożaru. Po próbnej ewakuacji z budynku szkoły zostały zaprezentowane wóz i sprzęt strażacki. Dzieci z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w tajniki pracy strażaków, a także miały okazję usiąść w wozie strażackim.

 

 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

 alt11 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, powszechnie nazywanym Dniem Nauczyciela. Na uroczystości gościli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie, którzy  śpiewem i wierszami  wyrazili swoje podziękowanie i uznanie. Nie zabrakło pięknych życzeń oraz tradycyjnego ,,Sto lat”. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły jesienne upominki.

 alt FOTO GALERIA

 

KONSULTACJE

23.10.2019 (środa) od godziny 16.30 do 17.30  odbędą się konsultacje dla rodziców .

 

 

TEATR "SKRZAT"

24 wrześnianaszą szkołę odwiedzili aktorzy krakowskiego  teatru ,,Skrzat”, którzy  zaprezentowali przedstawienie teatralne  pt. ,,Dyzio Leniuszek”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili przygody leniwego Dyzia, któremu nic nie chciało się robić, a do tego był bardzo niegrzeczny. Aktorzy wprowadzili widownię w świat bajki, gdzie lenistwo zawładnęło wszystkich wokół. Jednak dzięki wizycie w innej bajce i leczącemu zwierzęta lekarzowi udało się znaleźć lekarstwo na lenistwo. Uczniowie z   radością i ciekawością oglądali przedstawienie, które  było przypomnieniem  wielu rzeczy: kultury zachowania, dbania o higienę, prawidłowego korzystania z telewizora i komputera a przede wszystkim pracowitości.

 

DBAMY O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO

alt17 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim: asp. Magdalena Siekierka, asp. Piotr Pałasz, sierż. szt. Grzegorz Szolc, mł. asp. Wojciech Stencel. Uczniowie mieli  okazję porozmawiać z gośćmi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz zasadach poruszania się podczas jazdy rowerem. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli  w spotkaniu, odpowiadając na pytania policjantów, jak również zadając wiele pytań gościom.    W nagrodę za czynny  udział wszyscy otrzymali odblaski.

 

Strona 17 z 18

«pierwszapoprzednia1112131415161718następnaostatnia»
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting