• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Kontakt:

ul. Wiosny Ludów 78,
44-321 Marklowice
Tel  324550392, Tel: 324531528
Fax: 324550392

Jak oceniasz nową stronę szkoły
 

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

alt14 czerwca w ,,dwójce” odbył się konkurs wiedzy z języka angielskiego. Gościliśmy najzdolniejszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich uczestników przystąpiono do części pierwszej - recytatorskiej, w której rywalizowali ze sobą uczniowie klas pierwszych. Laureatką została Sandraalt Skupień, uczennica SP1, natomiast miejsce II przyznano Łukaszowi Swobodzie, a miejsce III Amelii Pawlus. W kolejnej części uczniowie klas II i III zmierzyli się z testem. W klasie II zwycięzcą został Dominik Słowik. Kolejno na podium uplasowali się także Kamil Hibner (miejsce II) oraz Natalia Mańka (miejsce III). W klasach III walka o podium była bardzo wyrównana. O losach pierwszego miejsca nie zadecydowała nawet dogrywka, takowo miejsce I przyznano ex aequo Mai Cebo i Alanowi Sajnogowi, a na miejscu III uplasowała się Paulina Musiolik. Konkurs zakończono słodkim altpoczęstunkiem i wręczeniem nagród. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

BAWIMY SIĘ W TOSZKU

altDnia 24 maja  wyruszyliśmy na wycieczkę, by zwiedzić zamek w Toszku. Było super i pogoda też nam dopisałaalt. Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia makiety zamku,  następnie wyruszyliśmy na spotkanie z Białą Damą. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, po których czekały na nas kiełbaski z grilla. Były pyszne! Troszkę zmęczeni po dniu pełnym nowych wrażeń wróciliśmy do domu.

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

alt15 maja w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej, w którym także brały udział pozostałe klasy. Celem uroczystości było oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Z częścią artystyczną wystąpili absolwenci naszej szkoły, prezentując krótką inscenizację o Śnieżce w troszkę zmienionej, humorystycznej formie. Po inscenizacji nastąpiło pasowanie na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom, a na zakończenie wypożyczył swoją pierwszą lekturę.

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

alt11 maja 2018 społeczność naszej szkoły jak co roku obchodziła Święto Szkoły. Podczas apelu został odśpiewany hymn szkoły, uczniowie klasy trzeciej przybliżyli sylwetkę Kornela Makuszyńskiego, prezentując najpopularniejsze jego dzieła. Następnie każda z klas miała za zadanie rozwiązać krzyżówkę dotyczącą tejże postaci. Na zakończenie czekał na wszystkich słodki poczęstunek i miła niespodzianka – gry i zabawy na boisku szkolnym oraz placu zabaw.

 

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

alt30 kwietnia odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach programu Cyfrowobezpieczni. Zajęcia były prowadzone przez edukatora, który poprowadził pogadankę z wszystkimi uczniami naszej szkoły, a następnie zajęcia w każdej z klas dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Po zakończonych lekcjach nauczyciele wzięli udział w szkoleniu o cyfrowym bezpieczeństwie szkoły

 

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Uczennica klasy III Paulina Musiolik zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym i będzie 27 kwietnia walczyła o tytuł „Mistrza Ortografii Województwa Śląskiego 2018” Z kolei Szymon Czapla również uczeń klasy III zdobył I miejsce w Regionalnym Konkursie Recytatorskim

Serdecznie gratulujemy!

 

Strona 2 z 9

«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting