• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 4.jpg

Kontakt:

ul. Wiosny Ludów 78,
44-321 Marklowice
Tel  324550392, Tel: 324531528
Fax: 324550392

Jak oceniasz nową stronę szkoły
 

PASOWANIE NA UCZNIÓW "DWÓJKI"

altWe wtorek 26 listopada 2019 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów jak i rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a następnie rozwiązywali zagadki o tematyce szkolnej, odpowiadali na pytania dotyczące właściwego zachowania w szkole oraz wypili przygotowany przez mamy specjalny napój . To był egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, po którym przewodnicząca Rady Rodziców – pani Izabela Wach wręczyła pierwszoklasistom  pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Radę Klasową Rodziców. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

 

"OD PAPROTKI DO WĘGIELKA"

alt19 listopada uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w niecodziennych zajęciach regionalnych, które miały miejsce w Żorskim Centrum Regionalizmu. Temat warsztatów: „Od paprotki do węgielka” przybliżył uczniom treści związane z powstaniem, wydobywaniem i zastosowaniem węgla. W trakcie ciekawych zajęć uczestnicy dowiedzieli się o bardzo ciężkiej i  niebezpiecznej pracy na kopalni. Wzbogacili słownictwo o pojęcia związane z górnictwem, śląskimi tradycjami, poznali galowy strój górnika oraz śląski odświętny strój kobiecy. W zainscenizowanej ,,kopalni" spotkały wcześniej omawianą postać  - Skarbnika. Tajemniczy gość wzbudził wiele emocji, a na pamiątkę  znaczył buzie prawdziwym węglem. Na zakończenie pierwszej części uczestnicy posilili się pysznym chlebem ze smalcem i ciepłą herbatką. Następnie w miłej atmosferze przystąpili do oryginalnych  zajęć  plastycznych. Wszyscy  z uśmiechem na twarzy  wrócili do szkoły.

alt FOTO GALERIA

 

 

MARSZ, MARSZ, DĄBROWSKI...

alt11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. W tym roku, w 101  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza szkoła przyjęła zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej do udziału w akcji „Szkoła do hymnu”. W piątek, 8.11.2019r. o symbolicznej godzinie11:11  wspólnie  z uczniami i nauczycielami szkół   całej   Polski odśpiewaliśmy hymn narodowy - „Mazurka Dąbrowskiego”.

alt FOTO GALERIA

 

"SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI...

altW ramach innowacji pedagogicznej  „Spotkania z ciekawymi ludźmi”  odbyło się pierwsze spotkanie. Gościem był pan Jacek Salwin, który jest zapalonym wędkarzem. Opowiedział on o swojej pasji i udzielił odpowiedzi na pytania uczniów. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o stroju, sprzęcie potrzebnym do wędkowania, gatunkach ryb, przynętach używanych do złowienia ryby. Spotkanie było pełne pozytywnej energii, Pan Jacek udzielił odpowiedzi na każde pytanie jak i pozwolił dokładnie przyjrzeć się przedmiotom związanych z wędkowaniem. Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplom i słodki poczęstunek oraz wykonali rybkę – zabawkę.

alt FOTO GALERIA

 

INNOWACJA PEDAGOGICZNA "Z ORTOGRAFIĄ NA TY"

altOd 1 października 2019r. w klasie drugiej jest  realizowana innowacja o nazwie: ,,Z ORTOGRAFIĄ NA TY”. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek po zajęciach obowiązkowych, które cieszą się  ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie wykonują ćwiczenia ortograficzne zintegrowane z ćwiczeniami w słuchaniu, mówieniu, czytaniu i pisaniu, a także w malowaniu i zabawach ruchowych. Ciekawym punktem zajęć jest wykorzystywanie gier, rebusów, krzyżówek oraz czerpanie z zasobów internetowych związanych z ortografią np. www.pisupisu. Największą atrakcją dla uczestników zajęć jest możliwość korzystania z tablicy interaktywnej.Nauka ortografii może być przyjemną zabawą!

alt FOTO GALERIA

 

SZKOŁA PAMIĘCI

altNasza placówka włączyła  się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada uczniowie naszych klas odwiedzili pomnik  wzniesiony w miejscu, w którym stał dawniej dom Zamarskich. W ostatnich dniach wojny ukrywali się tam partyzanci i dezerterzy niemieccy. W nocy z 3 na 4 marca 1945 roku dom został otoczony i podpalony przez oddziały SS. W płomieniach śmierć poniosła właścicielka budynku Łucja Zamarska i jej syn. Pozostałe ukrywające się osoby rozstrzelano. Minutą ciszy uczniowie wraz z wychowawcami uczcili pamięć poległych i zapalili symboliczne znicze. Dzięki idei „Szkoła pamięta” poznaliśmy  niektóre karty historii, które zapewne zostaną w naszej pamięci.

altFOTO GALERIA

 

Strona 2 z 4

«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting