• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Kontakt:

ul. Wiosny Ludów 78,
44-321 Marklowice
Tel  324550392, Tel: 324531528
Fax: 324550392

Jak oceniasz nową stronę szkoły
 

WARSZTATY "MY NIE GRYZIEMY"

29 września uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach „My nie gryziemy”, goszcząc w ciężarówce Fundacji Ewy Naworol wyposażoną w salę multimedialną. Tam zostali przeszkoleni w zakresie profilaktyki pogryzień przez psy i bezpiecznej komunikacji oraz obcowania ze zwierzęciem. Dzieci dowiedziały się także jak odpowiednio karmić psy i koty, jak zachować się w przypadku ataku, a także jakie obowiązki spoczywają na opiekunach czworonogów. Na zakończenie udanego pokazu uczniowie dostali balony z logo fundacji oraz materiały dydaktyczne.

alt FOTO GALERIA

 

30-LECIE PARAFII

9 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 30 – lecia Parafii Narodzenia Najświętszej altMaryi Panny. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, na którą zaproszeni zostali założyciele parafii, a także inni znamienici goście. Następnie wszyscy zgromadzeni zebrali się na placu przykościelnym gdzie czekał na nich poczęstunek, gry i zabawy oraz konkurs biblijny. Na tę okoliczność uczniowie naszej szkoły przygotowali  krótki program artystyczny, z którym wystąpili przed licznie przybyłymi parafianami. Obchody uświetnił także występ Ślązaczki Roku oraz orkiestry. Wszystkim towarzyszyły doskonałe humory.

 

 

WIZYTA POLICJANTÓW W DWÓJCE

W ramach postępowań dotyczących bezpieczeństwa dzieci 6 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Prowadzący spotkanie zwrócili szczególną uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły będąc zarówno pieszym jak i  pasażerem, a także przypomnieli o ważnych numerach alarmowych. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania, wykazywali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podając liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Na zakończenie podziękowali Panom policjantom za cenne rady i wrócili do swoich klas.

altFOTO GALERIA

 

ROZBRZMIAŁ PIERWSZY DZWONEK

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Inauguracja roku rozpoczęła sie uroczystą mszą świętą, po której dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w uroczystej akademii. Po oficjalnej części z wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnów, rozpoczęła się część artystyczna.  Uczniowie klasy trzeciej powitali swoich kolegów, rodziców, nauczycieli, a szczególnie pierwszoklasistów. Na uroczystości obecny był również proboszcz naszej parafii ksiądz Marek Macewicz. Po zakończonej uroczystości każda z klas udała się do swojej sali na spotkanie z wychowawcą.

alt FOTO GALERIA

 

ZEBRANIE

 

Drodzy Rodzice!

W dniu 19 września 2017r. o godzinie 1700 odbędzie się zebranie rodziców

Serdecznie zapraszamy!

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII DLA KLAS 1-3

Kl.1 - "Żyjemy w Bożym świecie" red. K. Mielnicki, E. Kondrak, Wyd. Jedność, Kielce

Kl.2 - "Idziemy do Jezusa" red. J. CVzerkawski, E. Kondrak, Wyd. Jedność, Kielce

Kl.3 - "Jezus jest z nami" red. J. Czerkawski, E. Kondrak, Wyd. Jedność, Kielce

 

Więcej artykułów…

Strona 7 z 8

«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting