• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Kontakt:

ul. Wiosny Ludów 78,
44-321 Marklowice
Tel  324550392, Tel: 324531528
Fax: 324550392

Jak oceniasz nową stronę szkoły
 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

alt14 października 2016 roku w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku  z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.W tej uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi technicznej oraz  zaproszeni rodzice. Apel rozpoczął się od powitania wszystkich gości, a następnie głos oddano młodym artystom, którzy pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły i wręczyli piękne laurki, zaś uczniowie, którzy też mieli swoje święto otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

alt FOTO GALERIA

 

MUZEUM OGNIA

altMimo deszczowej pogody zdecydowaliśmy się na  wycieczkę do muzeum i wcale tego nie żałujemy. Było super, a nawet odlotowo! Na początku po przywitaniu się z paniami przewodniczkami obejrzeliśmy krótki film pt.: ,,Śladami ognia”, który wprowadził nas w tematykę wycieczki. Po obejrzeniu filmu każdy uczestnik otrzymał test i ołówek, by móc rozwiązać go podczas zwiedzania. Odpowiedzi ukryte były w różnych multimedialnych eksponatach mieszczących się w czterech salach: ,,Od jaskini do parowca”, ,,Pali się”,„Sali duchowości” i „Szkiełko i oko”.Po muzeum mogliśmy poruszać się swobodnie, oglądając i dotykając wszystko, na co mieliśmy ochotę.Cały czas mogliśmy  korzystać z różnych aplikacji multimedialnych  i przeprowadzać interesujące doświadczenia. Na koniec czekała nas jeszcze jedna niespodzianka – sympatyczna, rozświetlona maskotka zwana Żorkiem. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w McDonald's. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. To była naprawdę udana wycieczka.

 

 

ŚLUBOWANIE KLAS 1

altNa dzień ślubowania – pasowania na pierwszoklasistę czekaliśmy wszyscy od dawna.Do tej chwili przygotowywaliśmy się od wielu dni. Dzieci zapoznawały się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznawały zasady panujące w tym nowym, ważnym dla nich miejscu, doświadczały szkolnego życia – jego smaku i koloru. Były pilne i pracowite. Wiedziały, że aby zostać przyjętym do braci uczniowskiej, trzeba udowodnić, że są tego godne.W dniu 13 października 2016 roku w Szkole Podstawowej nr.2 w Marklowicach odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W pierwszej części uczniowie klasy pierwszej piosenką „Idę do szkoły” oraz wierszami zaprezentowali swój występ. Czynny udział w inscenizacji wzięli również uczniowie z klasy II, którzy swoim przebraniem oraz przygotowanymi pytaniami dla pierwszoklasistów, uatrakcyjnili uroczystość. W dalszej części uczniowie odśpiewali hymn Polski oraz szkoły. Po zakończeniu pierwszej części dzieci z klasy I złożyły uroczyste ślubowanie, po którym pani dyrektor pasowała ich na uczniów klasy I. Po pasowaniu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, zaś uroczystość została utrwalona na pamiątkowych zdjęciach. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami spotkali się na słodkim poczęstunku. 

alt FOTO GALERIA

 

 

DZIEŃ CHŁOPCA

altDnia 29 września z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki naszych klas. Zabawa jak to zwykle bywa  była udana. Zorganizowano wiele zabaw i konkursów tak, aby każdy z chłopaków mógł się wykazać inną sprawnością. Wszystkie dzieci bardzo gorąco dopingowały swoich kolegów biorących udział w konkursach. Nagrodą dla wszystkich dzieci był słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Dyskoteka była wspaniała, każdy chętny tańczył i skakał w rytm muzyki. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych.  Uczniowie bawili się świetnie do samego końca, a szczególnie chłopcy, którzy czuli się ważniejsi, że ta zabawa jest właśnie z okazji ich święta. Dziewczynki ze wszystkich klas wraz z paniami odśpiewały swym kolegom ” Sto lat”, a także przygotowały drobne upominki, dzięki którym na buziach chłopców zagościł uśmiech. Wszystkim chłopcom tym małym i tym trochę większym jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

 

BEZPIECZNIE W SZKOLE I POZA SZKOŁA

alt5.09.2016 roku  uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 uczestniczyli w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa. Warsztaty prowadzone były przez: starszą aspirant panią Agnieszkę Ścibak i przedstawiciela Straży Miejskiej panią Monikę Dasiewicz.  
W czasie spotkania  dzieci miały okazję porozmawiać z prowadzącymi  o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, samochodem. Uczniowie  zostali również uczuleni na konieczność zapinania  pasów  podczas podróży samochodem. Na pamiątkę spotkania każdy uczeń otrzymał znaczek odblaskowy ufundowany przez Gminę Marklowice.
 
 
 

WITAJ SZKOŁO

altInauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Marklowicach miała podniosły charakter. W dniu 1 września o godzinie 9.00 wszyscy zebrali się w szkole, gdzie rozpoczęła się uroczystość otwarcia roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewano hymn narodowy i szkoły oraz minutą ciszy uczczono 77- tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie głos zabrała pani dyrektor Jolanta Kominek serdecznie witając gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Młodszych kolegów powitali uczniowie klasy II i III krótkim programem artystycznym.  Na uroczystości obecni byli również:  dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych pani Jolanta Tomaszewska, przedstawiciel Rady Rodziców pani  Anna Mrozińska oraz proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ksiądz Marek Macewicz. Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Jolanta Tomaszewska życząc zarówno uczniom, jak i nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

 

Strona 7 z 7

«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting