• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Kontakt:

ul. Wiosny Ludów 78,
44-321 Marklowice
Tel  324550392, Tel: 324531528
Fax: 324550392

Jak oceniasz nową stronę szkoły
 

OGŁOSZENIE

Serdecznie zapraszamy na zebranie w dniu 23.11.2017 roku o godz. 17.30

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚĆI

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas apelu, który odbył się 10 listopada. Z tej okazji uczniowie klas I-III ubrani w galowe stroje wraz z flagami i balonikami biało-czerwonymi oraz ręcznie wykonanymi godłami naszego kraju aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Na apelu zostały przypomniane najważniejsze historyczne fakty związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

alt FOTO GALERIA

 

IGŁA I NITKĄ MALOWANE,WYSZYWANE,HAFTOWANE

W piątek, 20 października w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pt.:,,IGŁĄ I NITKĄ MALOWANE, WYSZYWANE, HAFTOWANE”. Spotkanie to uatrakcyjnił nasz gość – Bernadeta Sosna – osoba, dla której krawiectwo jest pasją i zawodem. Krawcowa przyniosła nam wiele ciekawych przyrządów i akcesoriów służących jej w pracy zawodowej np.: mydełko do rysowania po tkaninach, miarkę krawiecką itp. Pani Bernadeta  opowiadała o swojej pracy oraz pomogła wykonać ciekawe serwetki i zakładki do książek. Dzieci z dużym zapałem i zaangażowaniem realizowały swoje pomysły. Uczniowie na zakończenie podziękowali Pani Bernadecie, która obiecała odwiedzić nas ponownie.

alt FOTO GALERIA

 

JESIENNY SPACER

Korzystając z pięknej pogody 18 października wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu...

alt FOTO GALERIA

 

ALARM PRZECIWPOŻAROWY

17 października w naszej szkole miał miejsce próbny alarm przeciwpożarowy, w którym udział wzięły dwie jednostki straży pożarnej - Ochotniczą Straż Pożarną z Marklowic, a także jednostkę Powiatowej Straży Pożarnej z Wodzisławia Śląskiego. Całe przedsięwzięcie przebiegło w sposób pomyślny i miało na celu utrwalić właściwe zachowania w razie wystąpienia pożaru. Po próbnej ewakuacji z budynku szkoły panowie strażacy zaprezentowali dzieciom wozy i sprzęt strażacki. Dzieci z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w tajniki pracy strażaków, a także miały okazję usiąść w wozie strażackim.

alt FOTO GALERIA

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Środa, 4 października  była dniem szczególnym dla męskiej części naszej szkolnej społeczności. Świętowaliśmy wtedy w naszej szkole Dzień Chłopaka. To szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla wszystkich uczniów, zaś Rada Rodziców ufundowała słodki poczęstunek. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach oraz z chęcią brały udział w konkursach. Wszyscy bawili się znakomicie, a frekwencja jak najbardziej dopisała, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i na następną dyskotekę też przyjdą w tak licznym gronie!

alt FOTO GALERIA

 

Strona 7 z 9

«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting