• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Kontakt:

ul. Wiosny Ludów 78,
44-321 Marklowice
Tel  324550392, Tel: 324531528
Fax: 324550392

Jak oceniasz nową stronę szkoły
 

ANDRZEJKI W SZKOLE

30 listopada w naszej szkole, jak co roku zorganizowane zostały andrzejki, w których brali udział wszyscy uczniowie. Mottem tego dnia była dobra zabawa i dzień bez mundurka. W tym dniu nie zabrakło wspólnych tańców, zabaw i konkursów, które wprowadziły dzieci w pozytywny nastrój. Na zakończenie czekał na uczniów słodki poczęstunek i dalsza zabawa w swoich klasach.

alt FOTO GALERIA

 

STARSZY CZYTA MŁODSZEMU

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” naszą szkołę odwiedziły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 z klasy 2 gimnazjum. Klaudia Celary i Kinga Kocztorz przeczytały swoim młodszym koleżankom i kolegom baśń Hansa Christiana Andersena „Latający kufer”. Uczniowie naszej szkoły na podstawie usłyszanej bajki będą wykonywać ilustracje, które wezmą udział w konkursie plastycznym.

alt FOTO GALERIA

 

WYCIECZKA DO SZTOLNI

27 listopada uczniowie klasy II i III w ramach realizowanego programu edukacji regionalnej pojechali na  wycieczkę do sztolni w Wodzisławiu Śląskim. Razem z przewodnikiem panem Jerzym Tkoczem dzieci miały okazję kilka metrów pod ziemią spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca górnika i jak bardzo istotny jest ten zawód oraz jakie są ważniejsze elementy wyposażenia kopalni. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie zostali poczęstowani cukierkami i w dobrym humorze wrócili do szkoły.

alt FOTO GALERIA

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

altW dniu 24 listopada wszyscy uczniowie uroczyście obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkolealt obchody tego święta to już tradycja.Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, a także wysłuchały opowiadania o tym skąd się wzięły obchody Dnia Pluszowego Misia. altDzieci uczestniczące w kółku tanecznym miały także okazję zatańczyć i pobawić się wspólnie ze swoimi maskotkami. Ten dzień wywołał u uczniów wiele uśmiechów i radości ponieważ miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się ze swoich sekretów.

 

ZAJĘCIA MUZYCZNE

15 i 1alt6 listopada uczniowie ,,dwójki” byli uczestnikami muzycznej prezentacji przygotowanej przez Panią Wiolettę Koralewską- absolwentkę Akademii Muzycznej. Początkowo uczniowie przenieśli się do przeszłości, poznając instrumenty muzyczne. Następnie pani Wioletta zaprezentowała grę na waltorni, którą uczniowie wysłuchali w wielkim skupieniu. Na zakończenie czekała na dzieci zabawa, polegająca na rozpoznawaniu instrumentów muzycznych, w której dzieci uczestniczyły bardzo chętnie i aktywnie.

 

OGŁOSZENIE

UWAGA! ZEBRANIE KLASY I W DNIU 23 LISTOPADA NIE ODBĘDZIE SIĘ.

 

Strona 6 z 9

«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting