• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Kontakt:

ul. Wiosny Ludów 78,
44-321 Marklowice
Tel  324550392, Tel: 324531528
Fax: 324550392

Jak oceniasz nową stronę szkoły
 

REFORMA EDUKACJI

Informacje o reformie oświaty

Kuratorium Oświaty w Katowicach

MEN

 

NASZE SZKOLNE ANDRZEJKI

altDnia 29 listopada  wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się  na zabawie andrzejkowej. Dzieci bawiły się i integrowały zarówno w zespołach klasowych jak i za całą społecznością szkolną. Rywalizowały między klasami w układach tanecznych, sprawnościowych i porządkowych,  z energią tworzyły  pociągi i węże. Były zabawy w mowę  liczb, liter i znaczenie przedmiotów. Starsi koledzy i koleżanki chętnie bawili się z pierwszakami. W miłej atmosferze odbył się wspólny poczęstunek. Uczniowie postarali się pozostawić po sobie porządek przy stołach, po czym wrócili do zabaw. Radośnie spędzony szkolny wieczór andrzejkowy był udany i pełen emocji. 

 

 

DZIEŃ KRAWATA - DZIEŃ SUKIENKI I SPÓDNICZKI

altDnia 24 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował lekcję historii. Był to:

Ø  Dzień Krawata, dla chłopców

Ø  Dzień Sukienki i Spódniczki, dla dziewczynek

Wszyscy elegancko ubrani, wspólnie zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej. Odśpiewaliśmy Hymn Polski. Apel rozpoczęto od przypomnienia symboli narodowych. Uczniowie wszystkich klas aktywnie brali w nim udział. Wysłuchaliśmy lekcji historii dotyczącej, tak ważnego dla naszego kraju, Święta Niepodległości. Przypomniano genezę tego święta i postać Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie recytowaliśmy ,,Katechizm polskiego dziecka”. Apel w odświętnych strojach był wyrazem szacunku złożonego przez uczniów dla minionych pokoleń walczących o wolność Ojczyzny.

 

PLUSZOWE MISIE W NASZEJ SZKOLE

altMały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku...Każdy posiada. bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek dzieci! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.  25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia – najmilszej przytulanki i najlepszego przyjaciela dzieci. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zachęcił dzieci, aby zabrały do szkoły swoich przyjaciół. Od rana pluszaki towarzyszyły uczniom na zajęciach. Dzieci wszystkich klas spotkały się na sali gimnastycznej. Były zabawy i wspólne tańce przy muzyce.

alt FOTO GALERIA

 

Informacje o obiadach

Rodzice  uczniów, którzy mają stwierdzoną alergię pokarmową/reakcje nietolerancji, a korzystają z usług stołówki szkolnej proszeni są o zgłaszanie tego faktu do sekretariatu szkoły.

alt

                                                                                       

 

NIECODZIENNI GOŚCIE W SP2

altW piątek 21 października o godzinie 15.00 odbyło się spotkanie byłych nauczycieli i absolwentów naszej szkoły. Organizatorką tego wydarzenia była pani Kordula Nowak, która w ,,dwójce” pracowała jako nauczycielka, zaś w latach 1972 – 1987 pełniła funkcję kierownika. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Wójt Gminy Marklowice – pan Tadeusz Chrószcz, który jest również absolwentem naszej szkoły, pani Krystyna Roskosz – Adamczyk, pani Felicja Węgrzyn, pani Jadwiga Mandera, pani Ruta Musioł oraz pani Maria Staszak, będąca w latach 1987 -2007 dyrektorem naszej szkoły. Po powitaniu gości przez panią  dyrektor Jolantę Kominek głos zabrała pani Kordula Nowak  przedstawiając plan spotkania. Uroczystość rozpoczęła się krótkim występem artystycznym w wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej, po którym panie: Krystyna Roskosz – Adamczyk, Felicja Węgrzyn i Jadwiga Mandera ,,sprawdziły obecność swoich uczniów”. Frekwencja dopisała! Zabierając głos pan wójt wspominał swoje uczniowskie czasy, przedstawił zmiany jakie zaszły w szkole, szczególnie te dotyczące jej wyglądu i wyposażenia.  Podkreślił, że spotkanie zorganizowane przez panią Kordulę Nowak jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich obecnych i cieszy się, że bierze w nim udział.   Goście mieli okazję zwiedzić szkołę – zwiedzający byli zachwyceni! Wielu z nich stwierdziło, że do takiej szkoły chętnie by wróciło, z sentymentem wspominając katedry i kaflowe piece, w których trzeba było palić. Później przyszedł czas na wspomnienia, rozmowy, wspólne śpiewanie przy kawie i pysznym ,,kołoczu” ufundowanym przez Gminę Marklowice oraz wręczenie zaproszonym gościom przez panią Kordulę Nowak i pana wójta pamiątkowych upominków. Miłą niespodzianką była recytacja wierszy autorstwa pani Anny Nowak absolwentki tutejszej szkoły. Do końca wszyscy wspaniale się bawili, zaś żegnając się dziękowali za jego organizację!

altFOTO GALERIA

 

Strona 6 z 7

«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting