• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Kontakt:

ul. Wiosny Ludów 78,
44-321 Marklowice
Tel  324550392, Tel: 324531528
Fax: 324550392

Jak oceniasz nową stronę szkoły
 

PÓŁKOLONIE 2017

Pragniemy poinformować rodziców dzieci, że w tym roku półkolonie zorganizowane zostaną w dniach od 4 do 27 lipca. Wyjazdy odbywać się będę w tym okresie w każdy wtorek, środę i czwartek. Opłata dzienna wynosi 20 zł od dziecka i przeznaczona jest na pokrycie kosztów wstępu na basen i inne atrakcje. Pozostałe koszty takie jak przejazdy, opiekę fachowej kadry i ubezpieczenia, co stanowi ¾ kosztów, pokrywa gmina. Zapisy oraz wpłatę całej kwoty lub zaliczkę można realizować już od najbliższego poniedziałku 12-go czerwca w urzędzie gminy, pok. 307 (II piętro).

 

DZIEŃ DZIECKA

altJak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji kadra pedagogiczna wraz z Radą Rodziców przygotowała dla naszych uczniów wiele atrakcji. Jedną z niespodzianek była wizyta pana Aleksandra Kądzieli - mistrza rzemiosła, który przeprowadził w naszej szkole warsztaty tapicerowania. W trakcie warsztatów zadaniem każdej z klas było tapicerowanie pufa i ozdobienie go własnoręcznie wykonanymi przez uczniów guzikami. Pozostałą część dnia dzieci spędziły aktywnie na świeżym powietrzu uczestnicząc zawodach sportowych. Oczywiście nie zabrakło również słodkich poczęstunków i prezentów.

alt FOTO GALERIA

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

altW poniedziałek 29 maja w naszej szkole miała miejsce uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Celem wydarzenia było zmotywowanie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Na tę okazję klasa III przygotowała krótką inscenizację o czytaniu książek. Ponadto dzieci dowiedziały się jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas czytania. Po rozmowie nastąpiło pasowanie na czytelnika. Uczniowie na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplom i własnoręcznie wykonaną zakładkę imienną przez klasę III. Na zakończenie dzieci samodzielnie wypożyczyły pierwsze książeczki.

 alt FOTO GALERIA

 

SPOTKANIE Z MAMĄ I Z TATĄ

alt23 i 24 maja w naszej szkole uczniowie gościli swoich rodziców na uroczystym spotkaniu z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny. Były wiersze, inscenizacje, piosenki, tańce oraz słodki poczęstunek. Nie zabrakło również koncertu, czyli gry na gitarze, organach, dzwonkach i fletach. Na zakończenie dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia, wręczyły upominek oraz wspólnie zaśpiewały ,,Sto lat”.

  alt FOTO GALERIA

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

altDnia 11 maja nasza społeczność obchodziła Święto Szkoły, ponieważ tego dnia 12 lat temu placówka przyjęła imię Kornela Makuszyńskiego. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski i hymnu szkoły. Następnie uczniowie klasy II i III przybliżyli sylwetkę patrona szkoły, przedstawiając również dzieła jakie napisał. Uatrakcyjnieniem świątecznego było poznanie jednego z bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego- Koziołka Matołka, który przeprowadził konkurs znajomości o autorze. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, uzyskując tym samym pierwsze miejsce. Po powrocie do klas czekał na dzieci słodki poczęstunek, a częścią końcową świętowania były wspólne zabawy i gry na placu zabaw oraz boisku szkolnym.

alt FOTO GALERIA

 

WYCIECZKA W GÓRY OPAWSKIE

altW poniedziałek 10 kwietnia chętni uczniowie wraz z opiekunami wyjechali na  3 – dniową  wycieczkę do Domu Wczasów Dziecięcych ,,Karolinka” w Jarnołtówku. Mimo krótkiego pobytu uczniowie mieli wiele atrakcji tj.: poznanie legend Gór Opawskich , wizyta w Zarządzie Parku Krajobrazowego Gór Opawskich, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, wycieczka do Polanicy – Zdrój, zajęcia sportowe, ognisko, dyskoteka. W czasie wycieczki dopisała zarówno pogoda, jak i humory uczestników.

alt FOTO GALERIA

 

Strona 3 z 7

«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting