• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Kontakt:

ul. Wiosny Ludów 78,
44-321 Marklowice
Tel  324550392, Tel: 324531528
Fax: 324550392

Jak oceniasz nową stronę szkoły
 

DZIEŃ CHŁOPAKA

altŚroda, 4 października  była dniem szczególnym dla męskiej części naszej szkolnej społeczności. Świętowaliśmy wtedy w naszej szkole Dzień Chłopaka. To szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla wszystkich uczniów, zaś Rada Rodziców ufundowała słodki poczęstunek. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach oraz z chęcią brały udział w konkursach. Wszyscy bawili się znakomicie, a frekwencja jak najbardziej dopisała, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i na następną dyskotekę też przyjdą w tak licznym gronie!

alt FOTO GALERIA

 

WARSZTATY "MY NIE GRYZIEMY"

alt29 września uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach „My nie gryziemy”, goszcząc w ciężarówce Fundacji Ewy Naworol wyposażoną w salę multimedialną. Tam zostali przeszkoleni w zakresie profilaktyki pogryzień przez psy i bezpiecznej komunikacji oraz obcowania ze zwierzęciem. Dzieci dowiedziały się także jak odpowiednio karmić psy i koty, jak zachować się w przypadku ataku, a także jakie obowiązki spoczywają na opiekunach czworonogów. Na zakończenie udanego pokazu uczniowie dostali balony z logo fundacji oraz materiały dydaktyczne.

alt FOTO GALERIA

 

30-LECIE PARAFII

alt9 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 30 – lecia Parafii Narodzenia Najświętszej altMaryi Panny. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, na którą zaproszeni zostali założyciele parafii, a także inni znamienici goście. Następnie wszyscy zgromadzeni zebrali się na placu przykościelnym gdzie czekał na nich poczęstunek, gry i zabawy oraz konkurs biblijny. Na tę okoliczność uczniowie naszej szkoły przygotowali  krótki program artystyczny, z którym wystąpili przed licznie przybyłymi parafianami. Obchody uświetnił także występ Ślązaczki Roku oraz orkiestry. Wszystkim towarzyszyły doskonałe humory.

 

 

WIZYTA POLICJANTÓW W DWÓJCE

altW ramach postępowań dotyczących bezpieczeństwa dzieci 6 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Prowadzący spotkanie zwrócili szczególną uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły będąc zarówno pieszym jak i  pasażerem, a także przypomnieli o ważnych numerach alarmowych. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania, wykazywali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podając liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Na zakończenie podziękowali Panom policjantom za cenne rady i wrócili do swoich klas.

altFOTO GALERIA

 

ROZBRZMIAŁ PIERWSZY DZWONEK

alt4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Inauguracja roku rozpoczęła sie uroczystą mszą świętą, po której dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w uroczystej akademii. Po oficjalnej części z wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnów, rozpoczęła się część artystyczna.  Uczniowie klasy trzeciej powitali swoich kolegów, rodziców, nauczycieli, a szczególnie pierwszoklasistów. Na uroczystości obecny był również proboszcz naszej parafii ksiądz Marek Macewicz. Po zakończonej uroczystości każda z klas udała się do swojej sali na spotkanie z wychowawcą.

alt FOTO GALERIA

 

ZEBRANIE

 

Drodzy Rodzice!

W dniu 19 września 2017r. o godzinie 1700 odbędzie się zebranie rodziców

Serdecznie zapraszamy!

 

Strona 3 z 4

«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»
The secret of any online business is web hosting. Select the best hosting service reading offered by justhost.
Copyright ©  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Marklowicach 2011-2013  |  Strony Internetowe  MBURSZ-NET
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting