Kontakt:

44-321 Marklowice
Tel  324550392, Tel: 324531528
Fax: 324550392

Jak oceniasz nową stronę szkoły

Niecodzienny gość na zajęciach regionalnych...

alt28 listopada zajęcia regionalne w klasie II i III miały nieco inną formę jak zazwyczaj. Gościliśmy górnika pana Piotra Mańkę, tatusia Natalki – uczennicy klasy trzeciej. Zaproszonego gościa, który  przybył na spotkanie w  pełnym  galowym  umundurowaniu przywitała pani dyrektor Jolanta Kominek.  Dzieci  zapoznały się z pracą górnika, tradycjami i zwyczajami związanymi z obchodami Barbórki. Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące, a dzieci chętnie w nich uczestniczyły zadając górnikowi wiele  pytań. W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość wysłuchania kilku śląskich legend związanych  z górnictwem. Ostatnim punktem spotkania był konkurs wiedzy dla uczniów, który wypadł znakomicie. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali od pana Piotra ,,śląskie szkloki”. Zajęcia zakończyły się wspólną sesją zdjęciową, która będzie pamiątką tego  wspaniałego  i interesującego wydarzenia. Uczniowie podziękowali gościowi własnoręcznie wykonaną laurką.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

alt26 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia - święto bardzo lubiane przez najmłodszych. Z tej okazji pluszowe misie i inne maskotki odwiedziły naszą szkołę i towarzyszyły uczniom cały dzień: na przerwach były przytulankami, a podczas apelu brały udział we wspólnej zabawie. Dzieci zaprezentowały swoje pluszaki, a następnie tańczyły z nimi w rytm piosenek, dobrze się przy tym bawiąc. Zabawa była bardzo udana, zarówno dla dzieci, jak i misiów, które zapewne odwiedzą naszą szkołę za rok.

STARSI MŁODSZYM

alt20 listopada na uczniów naszej szkoły czekała miła niespodzianka. Odbyły się bowiem przedstawienia bajki „Kopciuszek” w troszkę innych wersjach, wykonane przez uczennice klasy ósmej pod kierunkiem pani Agnieszki Marczykowskiej. Pierwsza wersja, choć zbliżona do oryginału, została zakończona inaczej – książę za swoją wybrankę uznał przypadkową osobę, na którą pasował pantofelek, czyli siostrę Kopciuszka. Nowy scenariusz drugiej wersji zakończył się pomyślnie, jednak zaprezentowany był tak, jakby akcja bajki toczyła się we współczesności. Proste dialogi i ciekawe przedstawienie scen sprawiło, że wszyscy uczniowie byli zachwyceni. „Kopciuszek” to bajka ponadczasowa, mówiąca o tym, że warto być dobrym człowiekiem, a pewnego dnia zostanie to zauważone i docenione.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

alt9 listopada nasza szkoła obchodziła najważniejsze polskie święto narodowe  dotyczące odzyskania w 1918 roku niepodległości. Po 123 latach zaborów –niewoli naznaczonej walką i cierpieniem nasz kraj odzyskał niezależność. Dlatego też chcieliśmy oddać hołd tym, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce, a jednocześnie wprowadzić uczniów w świat wartości oraz wzbudzić przywiązanie do Ojczyzny. Z tej okazji wszyscy uczniowie w galowych strojach uczestniczyli w uroczystym apelu, na którym przybliżone zostały najważniejsze daty z historii naszego kraju. Dzieci zaprezentowały także wiersze o Polsce, a o godzinie 11.11w ramach akcji ,,Rekord dla Niepodległej” odśpiewany został hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, a także inne pieśni patriotyczne.

LEKCJA HISTORII

altW dniu 31 października w ramach zajęć regionalnych uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z opiekunami wybrali się na cmentarz celem odwiedzenia miejsc pamięci narodowej i uczczenia pamięci poległych w obronie naszej Ojczyzny. Na początku uczniowie udali się na plac kościoła św. Stanisława odwiedzając Pomnik Powstańców Śląskich, tablicę upamiętniającą mieszkańców miejscowości poległych podczas II wojny światowej oraz płytę inskrypcyjną przypominającą tragedię amerykańskich lotników. Kolejnym miejscem, które odwiedzili drugo i trzecioklasiści był obelisk upamiętniający ofiary tzw. marszu śmierci. Ostatnim punktem wycieczki była kaplica wymurowana z kamieni, mająca formę groty przy ulicy Wiśniowej. W czasie wycieczki uczniowie mogli w ciszy, zadumie posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej Ojczyzny oraz zapalić światełko pamięci. To była bardzo ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

altFOTO GALERIA

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE INACZEJ

altNa świetlicy można spędzać czas na wiele różnych sposobów. Środa 24 października była wypełniona nieco innym atrakcjami niż zazwyczaj, ponieważ bohaterami tego dnia były patyczaki – przedziwne lecz przyjazne owady. Dzieci chętnie słuchały o życiu, zwyczajach  i diecie owadów. Powstały piękne rysunki przedstawiające naszych patyczakowatych gości. Po spotkaniu każdy uczeń poczuł chęć posiadania terrarium z owadem o wyglądzie gałązki.

altFOTO GALERIA

«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»